Aplikacje mobilne i ich projektowanie

Informacje o wszystkim

Aplikacje mobilne i ich projektowanie

18 października 2017 Informatyka 0

Kto z nas wyobraża sobie życie bez smartfona? Teraz już prawie nikt. Używamy ich na co dzień i po prostu przyzwyczailiśmy się do nich, a to wszystko dzięki funkcjom które nam oferują. Możemy na nich korzystać z Internetu, grać w gry oraz korzystać z wielu aplikacji mobilnych. To właśnie ich tematyką się zajmiemy.

Dobrze zaprojektowane i wygodne w użytkowaniu aplikacje mobilne

projektowanie aplikacji mobilnychNa rynku istnieją przynajmniej trzy systemy mobilne. Jednak z nich wszystkich, najpopularniejszy jest Android, który na swoim koncie posiada wiele dystrybucji oraz miliony użytkowników. Naturalne jest to, że właśnie na ten system jest tworzonych najwięcej aplikacji.  Można je podzielić na wiele kategorii, a mianowicie między innymi aplikacje użytkowe, gry mobilne oraz aplikacje sklepowe.  Wszystkie jednak wymagają od programisty wielu umiejętności, a przede wszystkim znajomości języka Java, który jest podstawą przy programowaniu aplikacji na system Android. Ponadto dobrze zaprojektowana aplikacja powinna być dostosowana do wszystkich modeli telefonów komórkowych, a przede wszystkim różnych rozdzielczości.  Niepoprawnie zaprojektowana aplikacja mobilna może źle działać na poszczególnych modelach lub nieprawidłowo wyświetlać treść. Projektowanie aplikacji mobilnych to wciąż rozwijająca się branża, co widać po firmach informatycznych, które coraz częściej dodają taką usługę do swojej podstawowej oferty. Co za tym idzie na rynku jest coraz więcej pracy dla programistów takich aplikacji.

Aplikacje na system android to wciąż dosyć świeża sprawa, gdyż system na który są tworzone, istnieje dopiero od niespełna dekady. Jednak bardzo szybko uzyskał uznanie zarówno zwykłych użytkowników, jak i profesjonalnych firm oraz programistów z całego świata. Nie ma w tym nic dziwnego