Botoks nie tylko na zmarszczki

Informacje o wszystkim

Botoks nie tylko na zmarszczki

9 marca 2018 Zdrowie i medycyna 0

O botoksie mówi się bardzo dużo w mediach, ale nie każdy wie, na czym polega dokładnie taki zabieg. Wskazaniem do wykonania zabiegu są oczywiście zmarszczki, które pojawiają się w widocznych miejscach – najczęściej na twarzy. Z zabiegu korzystać mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Botoks na opadające kąciki warg i powieki

botox toruńBotoks jest niczym innym jak toksyna botulinową. Oddziałuje ona na połączenia nerwowo-mięśniowe, które znajdują się w mięśniach mimicznych twarzy. Toksyna blokuje przekazywanie impulsów nerwowych do mięśnia, przez co ten nie rozluźnia się, jest cały czas napięty. To prowadzi również do napięcia skóry znajdującej się nad mięśniem mimicznym i wygładzenia zmarszczek. Czasowo uniemożliwione zostaje dalsze fałdowanie oraz marszczenie się skóry w konkretnym miejscu. Właśnie dlatego botox toruń jest tak bardzo popularny – efekty tego zabiegu widoczne są od razu po wstrzyknięciu toksyny. Oczywiście po zabiegu należy spodziewać się zaczerwienienia i obrzęku, ale nie należy się tym zanadto przejmować, bo są to efekty uboczne, które znikają już po kilku dniach. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak długo utrzymuje się efekt takiego zabiegu. Otóż toksyna botulinowa działa od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie mięsień znowu zaczyna się rozluźniać i dochodzą do niego impulsy nerwowe. Oznacza to, że pojawiają się również niechciane zmarszczki. Jest to sygnał do powtórzenia zabiegu. Zabieg pozwala nie tylko uwolnić się od zmarszczek mimicznych.

Z jego pomocą można również podnieść kąciki ust albo opadające powieki. Botoks wykorzystywany jest również do zwalczania nadmiernej potliwości w różnych miejscach ciała np. na dłoniach, pachach, stopach czy czole. Lekarz specjalista z pewnością poinformuje pacjenta o wszelkich przeciwwskazaniach i tym, jak wygląda cały zabieg.