Bydgoskie biura księgowe

Informacje o wszystkim

Bydgoskie biura księgowe

10 czerwca 2019 Banki i finanse 0

Kiedy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniamy żadnych pracowników, to najczęściej wszystkim sprawami się zajmujemy sami. Jednak samodzielne prowadzenie księgowości wymaga trochę czasu i śledzenia przepisów.

Jakie firmy obsługuje biuro rachunkowe?

biura rachunkowe w BydgoszczyW każdym większym mieście znajduje się biuro księgowe, które obsługuje firmy i osoby prywatne w okresie rozliczeń rocznych. Biura rachunkowe w Bydgoszczy obsługują małe, średnie i duże działalności gospodarcze oraz spółki prawa handlowego. Możemy skorzystać z kompleksowej obsługi księgowej zawierającej też kadry oraz doradztwo, albo możemy wykupić samą księgowość. Cena usługi jest uzależniona od rodzaju prowadzonej działalności, czy zatrudnia pracowników i ilu ich jest oraz ile miesięcznie generuje dokumentów księgowych. Wartość abonamentu jest indywidualnie wyliczana na początku współpracy i może być  zmieniona w trakcie trwania umowy, jeżeli któryś z czynników ulegnie znacznej zmianie. Przedsiębiorca musi każdego miesiąca, najpóźniej na kilka dni przed dwudziestym piątym dniem, dostarczyć wszystkie faktury zakupowe, sprzedażowe i rachunki, ponieważ na ich podstawie księgowa dokonuje rozliczeń. Biura posiadają specjalne programy księgowe, które znacznie ułatwiają pracę, bo wiele parametrów jest samodzielnie liczona. Księgowa musi tylko poprawnie wprowadzić dokumenty do książki przychodów i rozchodów, a resztę pracy wykona za nią program. Ważne jest, aby księgowa znała przepisy rachunkowe i mogła zgodnie z nimi rozliczać firmy.

W Bydgoszczy w biurach są zatrudniane osoby z przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem i posiadające wykształcenie kierunkowe. Klienci cenią sobie jakość świadczonych usług i wymagają rzetelności. Za usługę płacą średnio około pięćset złotych.