Czym są promienniki podczerwieni?

Informacje o wszystkim

Czym są promienniki podczerwieni?

25 lipca 2018 Przemysł i produkcja 0

 

Zalicza się je do jednego z kilku metod ogrzewania domów czy mieszkań. Czy warto się nim zainteresować? Myślę, że tak. Zwłaszcza, że producenci zadbali o to, aby ona wyróżniała się spośród innych. Promiennik to urządzenie, które emituje promienie podczerwone. Ich zastosowanie jest szerokie, ale postaram się je wam przybliżyć.

Gdzie można umiejscowić promiennik?

promienniki podczerwieniPromienniki są to panele o mocy 500W, które mogą być zainstalowane na suficie, ścianie oraz nawet w  podłodze. Są zazwyczaj koloru białego, więc nie rzucają się w oczy, co daje estetyczny wygląd oraz łatwo wtapiają się w otoczenie. Ich cena waha się pomiędzy 600 a 2000 złotych. Kolejnym atutem, jeśli chodzi o promienniki to, to że pozwalają zminimalizować koszt ogrzewania pomieszczeń oraz potrafią nagrzać w dość szybkim czasie zimne pomieszczenie, co jest ogromnym plusem. Ponadto jest metodą ekologiczną, co może stanowić dla kogoś z was jeden z ważniejszych czynników, przez który zdecyduje się na promienniki podczerwieni. Będą również idealnym wyborem dla alergików. Cała budowa promienników to podstawa, ekran odbijający promienie, grzałka, sterownik oraz szyba hartowana. Można na niej umieścić fotografię rodzinną albo pejzaż przedstawiający przyrodę lub ukochanego zwierzaka, dzięki czemu mogą posłużyć jako podkreślenie wyglądu konkretnego pomieszczenia. Zostało zadbane także o to, aby praca wykonywana przez panele była cicha. Ponadto producenci zagwarantowali zarówno łatwy montaż jak i prostą obsługę. Za pomocą podczerwieni można także ogrzewać tarasy, altanki albo warsztaty samochodowe.

Warto wspomnieć także o to, że promieniowanie podczerwone jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, więc nie musicie się martwić pod tym względem. Strach przed założeniem promienników podczerwieni jest oparte tylko i wyłącznie na bezzasadnych strachu oraz braku wiedzy na jego temat. Natomiast koszt instalacji powinien w ciągu roku, półtora się zwrócić.