Czym wyróżnia się izolacja natryskowa?

Informacje o wszystkim

Czym wyróżnia się izolacja natryskowa?

17 lipca 2018 Budownictwo 0

 

Izolacja natryskowa to jedna z metod wykorzystywanych przy ocieplaniu poddaszy. Czym jednak ona różnią się od innych stosowanych w tym zakresie? Na to własnie pytanie postaramy się udzielić u odpowiedzi i tym samym wskazać, dla kogo i w jakiej sytuacji będzie to dobre rozwiązanie. 

Dla kogo i kiedy izolacja natryskowa?

izolacja natryskowa poznańIzolacja natryskowa to jak sama nazwa wskazuje izolacja wykonywana za pomocą materiału natryskiwanego na ocieplaną powierzchnie, w tym wypadku tym materiałem jest pianka poliuretanowa, która ma bardzo dobre właściwości. Jednak od początku – już sam sposób nakładania warstwy izolacyjnym odróżnią tą metodą od innych. Umożliwia on bardzo szybkie wykonanie izolacji, jak i doprowadzenie materiału izolacyjnego nawet w bardzo trudno dostępne miejsca, dzięki czemu pianka poliuretanowa niezwykle skutecznie redukuje ilość mostków termicznych, dzięki czemu zapewnia doskonałe parametry cieplne. Jednocześnie w porównaniu do wełny mineralnej pianka jest bardzo lekka, co pozwala ją stosować w przypadku delikatnych poddaszy i tu jeszcze jedna uwaga, materiał ten po aplikacji twardnieje, a co za tym idzie pianka nie tylko nie obciąża poddasza, ale również je wzmacniać. To jest jedna z kolejnych, istotnych różnić w porównaniu z wełną mineralną, gdzie tej drugiej po prostu w przypadku wrażliwej konstrukcji ocieplenie nie mogłoby zostać wykonane. Jeśli chodzi o kwestie wykonania to tu jest podobnie-  izolacja natryskowa poznań to oferty podobne do tego co oferują nam firmy wykonujące ocieplenia przy wykorzystaniu wełny czy styropianu. Do tego sam materiał jest niealergizujący co także wypada na plus tego rozwiązania. Jednocześnie choć pianka niżej zaklasyfikowana w tabeli niepalności iż wełna jest materiałem samowygaszajacym się, co oznacza, że sama się gasi uniemożliwiając rozprzestrzenianie się ognia.

Izolacje natryskowe, choć to nadal rozwiązanie z zakresu ocieplania znacząco się różnią od tego co oferują nam inne metody izolacyjne. Dlatego, jeśli zastanawiamy się nad wyborem warto nieco bliżej zapoznać się z tym tematem, by mieć pewność że dokonany wybór jest właściwy.