Dobry projekt hali przemysłowej

Informacje o wszystkim

Dobry projekt hali przemysłowej

11 stycznia 2019 Budownictwo 0

 

Hale przemysłowe to dość specyficzne budynki. Trzeba je wykonywać w taki sposób, aby wewnątrz było dużo wolnej przestrzeni, jednocześnie unikając wszelkich podpór. Rozłożenie maszyn produkcyjnych to poważne przedsięwzięcie, dlatego trzeba mieć do tego odpowiednią powierzchnię. Wielu architektów zajmuje się projektowaniem takich hal. Każdy robi to w odrobinę inny sposób.

Jak powinna być zaprojektowana hala przemysłowa?

projektowanie hali przemysłowejLiczy się to, jaką powierzchnię powinna mieć dana hala przemysłowa. Każdy, kto potrzebuje takiego budynku jest w stanie określić swoje potrzeby. Właśnie dlatego projektowanie hali przemysłowej to tak skomplikowane przedsięwzięcie. Należy maksymalnie zwiększyć przestrzeń użytkową, jednocześnie nie robiąc kolumn podpierających całą konstrukcję. Architekt, który zajmuje się takim projektowaniem najczęściej decyduje się na zastosowanie podpór pod sufitem całej konstrukcji. Do tego stosuje się lekkie materiały na ściany. Najczęściej jest to płyta warstwowa, która jednocześnie pełni funkcję ocieplenia. Poza tym zastosowanie płyty warstwowej w projekcie całkowicie wyklucza malowanie budynku, ponieważ jest on malowany fabrycznie. Zaprojektowanie takiej hali trwa około dwóch tygodni, natomiast budowa w najszybszym czasie około miesiąca. Jest to czas łącznie ze zrobieniem wylewek, które są prawidłowe według standardów z kodeksu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Projektowanie tego typu obiektów jest bardzo ważnym zajęciem. W nich codziennie będą pracować ludzie. Potrzebne jest tam miejsce, a także dobrze zaprojektowana instalacja elektryczna. Każda maszyna potrzebuje prądu. Dodatkowo przydatne będą także zabezpieczenia przeciwpożarowe, które również musi zaprojektować architekt. Tego typu budynki są ważne ekonomicznie dla naszego kraju.