Dodatki paszowe dla zwierząt

Informacje o wszystkim

Dodatki paszowe dla zwierząt

24 lutego 2023 Wśród zieleni 0

W hodowlach trzody i drobiu ważne jest zbilansowane żywienie. To zbilansowana i odpowiednia pasza powoduje prawidłowy wzrost, ochronę przed chorobami i ewentualną śmiertelnością. Do pasz można stosować różne komponenty oraz oleje surowe, które zapewniają większą przyswajalność i kaloryczność paszy.

Najlepsze oleje do paszy

oleje surowe paszoweRoślinne oleje surowe wykorzystywane są przede wszystkim do pasz. Oleje sojowe jadalne mają wysoką wartość energetyczną. Powodują lepszy smak paszy. Pasza z olejem ma lepszą i łatwiej przyswajalną konsystencję. Dzięki temu zmniejsza się zużycie samej paszy. Kolejnym plusem stosowania olejów surowych do pasz jest mniejsze pylenie się paszy, co zmniejsza ryzyko powstawania chorób układu oddechowego. Polecane i wartościowe oleje surowe paszowe to przede wszystkim olej sojowy. Oleje są bardzo kaloryczne. Dlatego drób szybciej rośnie na paszy zmieszanej z olejem surowym. Oleje roślinne są zdrowe, a te w stanie surowym są bardzo dobrze przyswajalne. W firmach produkujących komponenty paszowe można zakupić również oleje surowe paszowe. Występują one zazwyczaj w większych pojemnościach np po 200 litrów. Taki olej dodaje energii oraz powoduje szybszy wrzosy drobiu dzięki czemu czas hodowania drobiu czy bydła jest krótszy. Oleje i komplet enty musza hyc przebadane oraz dopuszczone do sprzedaży.

Surowe oleje nadają się idealnie do zmieszania z paszą. Z paszą, którą ma spożywać trzoda lub drób. Dzięki takim olejom zwierzęta są zdrowe, rosną i rozwijają się w sposób prawidłowy. Co za tym idzie są dorodne i idealne do sprzedaży. Pasza z olejem roślinnym surowym jest bardziej treściwa i lepiej przyswajalna. Można z powiedzeniem powiedzieć, że zwierzętom smakuje jedzenie z domieszką oleju. Olej surowy polecany jest przez hodowców.