Doświadczony rzeczoznawca majątkowy z Katowic

Informacje o wszystkim

Doświadczony rzeczoznawca majątkowy z Katowic

27 października 2018 Usługi 0

Wiele osób tak do końca nie wie, ile tak naprawdę warte jest to, co posiadają. Po latach mogą mieć one przecież zupełnie inna wartość. Szacowanie majątku ważne jest zazwyczaj wtedy, gdy chcemy go sprzedać albo ubezpieczyć. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie określić wartości konkretnych rzeczy. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy kogoś, kto posiada duże doświadczenie i ma szeroką wiedzę na ten temat.

Kiedy będziemy potrzebować rzeczoznawcy majątkowego?

rzeczoznawca majątkowy KatowiceBardzo wiele osób posiada jakiś majątek. Dla każdego oznacza to coś innego. Niektórzy mają ogromny dom i kilka samochodów, natomiast inni co najwyżej mieszkanie w bloku. Niezależnie od tego, co uważamy za majątek, możemy potrzebować wiedzy na temat tego, ile to wszystko tak naprawdę kosztuje. Sami możemy jedynie porównać podobne do naszych rzeczy i ewentualnie wypośrodkować cenę. Są jednak sytuacje, w których będziemy potrzebowali ekspertyzy na piśmie, potwierdzonej przez specjalistę. Wtedy niezbędny będzie rzeczoznawca majątkowy Katowice są miastem, w którym znajdziemy wielu takich specjalistów. Charakterystykę i zasady działań rzeczoznawcy określa konkretna ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jest to osoba, która zajmuje się określaniem wartości i sporządza operaty szacunkowe. Ma dostęp do ksiąg wieczystych, ewidencji gruntów, rejestru zabytków i planów miejscowych. Polskie prawo szczegółowo określa, kiedy będziemy potrzebować profesjonalnej ekspertyzy dotyczącej naszej nieruchomości. Przede wszystkim jest to nabycie, zbycie lub najem nieruchomości, podział majątku, postępowanie spadkowe i uzyskanie odszkodowań.

Wiele sytuacji wymaga od nas tego, aby znać dokładną wartość naszego majątku. Jeśli potrzebujemy dokładnej ekspertyzy, powinniśmy wybrać dobrego rzeczoznawcę. Taka osoba ma nie tylko bardzo duże doświadczenie, ale także wiedzę i możliwości. Ma wgląd w dokumenty, których większość ludzi zobaczyć nie może. Sporządza profesjonalne wyceny i zawsze są one zgodne ze stanem faktycznym. Rzeczoznawca jest również biegłym sądowym.