Druty, pręty, blachy czyli asystentka w pracy

Informacje o wszystkim

Druty, pręty, blachy czyli asystentka w pracy

17 października 2017 Budownictwo 0

Jako asystentka szefa, wydawałoby się, że nie mam za wiele wymagających rzeczy do robienia. Tu zadzwonić, tam przypomnieć o terminie, tu zaparzyć kawę. A jednak okazało się, że trzy dziewczyny, które mnie po kolei zastępowały podczas mojego macierzyńskiego, nie podołały.

Gdzie szukać wyrobów hutniczych w Warszawie?

wyroby hutnicze warszawaMoja praca wymaga ode mnie przede wszystkim szybkiego zdobywania wiedzy i nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Gdy mój szef powiedział, że firma, od której braliśmy do tej pory drut i blachę wycofuje się z rynku i prosi bym znalazła nową, cieszyłam się na samą myśl tego zlecenia. Wiedziałam, że zdobędę wiedzę, że poznam coś ciekawego, że nawiążę kontakt z nową, dużą firmą. Wiedziałam skąd braliśmy wyroby hutnicze do tej pory, wiedziałam co to było i za jakie pieniądze. Teraz musiałam po prostu znaleźć to samo w ofercie innym firm. Otworzyłam największe źródło wiedzy jakie znam, czyli Internet i wklepałam w wyszukiwarkę wyroby hutnicze warszawa. Nie chciałam szukać tylko drutu czy tylko blachy, bo szef czasem z doskoku, w zależności od zlecenia, brał też jakąś stal zbrojoną i rury. Dlatego cały wachlarz wyrobów hutniczych załatwiałby sprawę. Dobrze też wiedziałam, że transport materiałów ma wpływ na całość do zapłaty. I nieraz jest to spory procent. Dlatego zależało mi na znalezieniu firmy ze stolicy. Wcale nie tak łatwo transportuje się blachę czy pręty; chciałam to zminimalizować. Oczywiście ostateczną decyzję i tak podejmuje szef. Ja zazwyczaj robię tę najtrudniejszą rzecz, czyli wyszukanie i wstępna selekcja.

Ale to jest to co najbardziej lubię. Podejrzewałam na początku, że w tej pracy się nie spełnię. Myślałam, że będę się musiała męczyć za biurkiem po osiem godzin dziennie lub zaparzać szefowi kawy, a tu okazało się, że każdego dnia zdobywam cenne doświadczenie, uczę się czegoś nowego i nigdy nie nudzę, robiąc zawsze coś ciekawego.