Duża ozdoba na cele charytatywne

Duża ozdoba na cele charytatywne

25 lipca 2017 Usługi 0

Każdy z nas spędza wolny czas w inny sposób. Ja byłam fanką rękodzieła. Oczywiście z czasem udało mi się połączyć pasję z pracą. Zaczęłam prowadzić zajęcia dla najmłodszych w świetlicy. Rodzice chętnie zostawiali ze mną dzieci, a ja razem z nimi wykonywałam proste czynności manualne.

Chciałam wykonywać z dziećmi drewniane rękodzieło

duże ozdoby drewniane do decoupageŚwietnie się w tym czułam, ponieważ w końcu mogłam dzielić się z kimś swoją wiedzą. Jednak z czasem brakowało mi pomysłów. Po dwóch latach zajęć zaczęłam szukać inspiracji. Oczywiście w takich przypadkach najbardziej nie zawodny okazuje się internet. Jest to źródło różnych splotów informacji ale jeżeli się czegoś bardzo szuka to można to znaleźć. W takich okolicznościach trafiłam na blog o decoupage. Była to technika, która łączyła dwa zupełnie inne materiały. Była bardzo trudna ale pomyślałam, że to świetne wyzwanie dla osób, które są ze mną już od dłuższego czasu. Jednak zanim zaczęłam prowadzić zajęcia sama chciałam wypróbować metodę aby coś o niej wiedzieć. W takich okolicznościach zaczęłam wykonywać duże ozdoby drewniane do decoupage. Powstało kilka nie banalnych wazonów, które podarowałam szkolnej bibliotece. Tam było sporo miejsca na rzemiosło. Dzieci chętnie dawały swoje prace takim instytucjom. Pierwsze zajęcia z robienia dużych ozdób odbyły się w połowie kwietnia. Dzieciom bardzo spodobała się nowa technika i przychodziło coraz więcej chętnych. Na dodatek duże ozdoby z drewna były łatwym materiałem do przyklejania wzorów wyciętych z serwet.

Cieszyłam się z tego powodu, ponieważ wiedziałam, że rozwijam w ten sposób swoje i innych umiejętności. To była prawdziwa okazja do coraz lepszego działania na rzecz koła rękodzieła. Potem swoje prace sprzedawaliśmy na cele charytatywne lub braliśmy udział w między szkolnych konkursach.