Efektywność szkoleń Scrum

Informacje o wszystkim

Efektywność szkoleń Scrum

2 lutego 2018 Edukacja 0

Pracowałem w jednej agencji reklamowej, jednak szukałem nowego zatrudnienia i faktycznie przeglądając liczne portale ogłoszeniowe natrafiłem na parę ciekawych ofert, jednak wszystkie z nich wymagały znajomości technologii Scrum, która to jest bardzo popularna w tej branży.

Jak nauczyć się Scrum

szkolenie produktowe scrum ownerMój szef powiedział mi, że jak najbardziej mogę zmienić pracę i nawet podpowiedział mi parę ciekawych szkoleń, na które mógłbym się udać w tym zakresie, co bardzo mnie zdziwiło, ale jednocześnie był zadowolony, że w końcu będę mógł się rozwijać i uczyć dokładnie takich rzeczy, jakie chcę. Pierwsze, co zamierzałem zrobić to oczywiście sprawdzenie szkolenie produktowe scrum owner w moim mieście, gdyż miałem najbliżej i sprawdzanie cen. Okazuje się, że za kilkaset złotych można przejść naprawdę bardzo profesjonalne szkolenie, które później kończyć się będzie uzyskaniem certyfikatu, na którym mi szczególnie zależało, gdyż wiedziałem, że potencjalni pracodawcy będą zwracać na to dużą uwagę. Taki punkt w swoim życiorysie na pewno jest bardzo istotny i nie trzeba go realizować, chociaż faktycznie ucząc się nowych rzeczy można być pewnym, że zawsze znajdzie się dla nas praca. Szkolenie Scrum organizowane jest najczęściej przez firmy, które wykorzystują tę metodologię w praktyce i dzięki czemu też na pewno nauczę się wszystkiego szybko i sprawnie na czym mi najbardziej zależało. Dobrze zdaję sobie sprawę jednak z tego, że doświadczenie robi bardzo dużą różnicę, a ja postanowiłem najpierw nauczyć się dokładnie teorii.

Głównie po to, aby po paru miesiącach znaleźć pracę jako młodszy specjalista w tym zakresie, gdzie stale będę podszkalać swoje umiejętności w zarządzaniu projektami. Taki sposób jest naprawdę o wiele łatwiejszy, dlatego nic dziwnego, że firmy decydują się na zatrudnianie pracowników z podobnymi kwalifikacjami.