Grzejnik kanałowy do salonu

Informacje o wszystkim

Grzejnik kanałowy do salonu

27 sierpnia 2018 Dom i ogród 0

Marzył mi się zawsze duży salon w pełni przeszklony. Taki z pięknym widokiem na ogród, połączony z otwartą kuchnią i jadalnią. Znalazłam idealny projekt domu, który miał taki właśnie salon. Bez problemu wyszukałam też firmę robiącą szklane ściany i drzwi tarasowe na wymiar. Problemem było jednak ogrzewanie.

Grzejniki a przeszklone ściany

grzejnik kanałowyLatem było ciepło, promienie słoneczne wystarczały w zupełności do zapewnienia komfortowej temperatury. Jednak co w zimie? Tu już pojawił się problem. Na szklanych ścianach przecież nie zamontuję grzejnika. Rozważałam ścienne ogrzewanie na podczerwień, ale odstraszyła mnie wysoka cena, a i estetyka jakoś do mnie nie przemówiła. W końcu znalazłam idealne rozwiązanie – grzejnik kanałowy. Jest to grzejnik montowany w podłodze, tam też znajduje się instalacja grzewcza. Nie jest to jednak ogrzewanie podłogowe. Ono rozprowadza ciepło pod kaflami lub panelami, a tu grzejnik pracuje jak tradycyjny czyli on jest źródłem ciepła. Różnica polega na tym, iż jest on schowany. Na zewnątrz widać tylko kratkę grzejnika, położoną na linii podłogi. Do wyboru są różne modele, ja wybrałam taką imitującą naturalne drewno dębowe, więc z daleka nie widać że w podłodze jest jakaś przerwa. Zatrudniłam specjalistyczną firmę, która zajmuje się takimi nietypowymi rozwiązaniami grzewczymi. Dzięki temu miałam gwarancję, że wszystko będzie działać jak należy. Gdybym nie odkryła grzejników kanałowych to nie wiem co bym zrobiła, pewnie postawiłabym na jakiś wolnostojący piecyk w salonie.

Jestem zadowolona z grzejnika kanałowego od dobrej firmy. Działa on niezawodnie, jest niewidoczny, daje dużo ciepła i bez problemu ogrzewa całe (bardzo duże) pomieszczenie. To na pewno jedyne słuszne rozwiązanie kiedy ma się przeszklone ściany w domu.