Ilu komorowe szambo wybrać?

Informacje o wszystkim

Ilu komorowe szambo wybrać?

15 lipca 2019 Budownictwo i projekty 0

Zawsze, kiedy nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej, to musimy zdecydować się na budowę szamba betonowego lub wykonanego z tworzyw sztucznych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są szamba betonowe i powinniśmy zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy szamba betonowego jednokomorowego, czy dwukomorowego albo trzykomorowego.

Które szambo betonowe wybrać do domu?

szamba betonowe warszawaNajpopularniejszym rozwiązaniem są tymczasowe szamba jednokomorowe, które zawierają tylko jedną komorę i są bezodpływowe. Dlatego musimy regularnie odzywać się wóz asenizacyjny, który opróżni szambo ze wszystkich nieczystości. Największą zaletą szamb betonowych jest to, że możemy je również montować na terenach podmokłych. Popularność na polskim rynku zdobywają dwukomorowe szamba betonowe Warszawa jest miejscowością, gdzie będziemy mogli również zamówić szamba trzykomorowe, a nawet szamba wykonane na specjalne zamówienie. Dwukomorowe szambo podzielone jest na przegrodę przelewową i w jednej komorze zbierają się wszystkie nieczystości grube, a do drugiej przelewają się tylko nieczystości płynne. Wszystkie ścieki grube muszą być opróżnione przez szambiarkę, a do komory z nieczystościami ciekłymi możemy dodać specjalny szczep bakterii i po pewnym czasie taka ciecz będzie nadawała się do rozprowadzenia w gruncie. Jeżeli chodzi o zbiorniki trzykomorowe, to są one podobne w działaniu do zbiorników dwukomorowych, ale z takiego szamba trzykomorowego możemy również wykonać nawet przydomową biologiczną oczyszczalnie ścieków.

Wybór odpowiedniego szamba powinien zależeć głównie od naszych preferencji i najtańszym rozwiązaniem jest szambo jednokomorowe, ale tutaj będziemy musieli liczyć się, z tym że często będzie przyjeżdżać do nas szambiarka. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest szambo dwukomorowe, ponieważ wtedy oczyszczanie ścieków wykonuje się kilka razy w roku.