jak sterować dronem

Informacje o wszystkim

jak sterować dronem

14 listopada 2017 Rozrywka 0

Zarówno miniaturowe, mieszczące się w dwóch dłoniach sportowe drony, jak i ich znacznie potężniejsze wersje użytkowe mogą być sterowane w podobny sposób. Mimo tego, że zasada kierowania taką czterosilnikową maszyną latającą jest w każdym jej rodzaju zbliżona, to użytkownicy mogą wybierać spośród przeróżnych kontrolerów.

Kontrolery do dronów

wyjątkowy dron - syma x5uwPodstawowe modele dronów z powodzeniem można kontrolować za pomocą smartfona. Na wyświetlaczu widzimy podgląd z kamery na urządzeniu, a kierunek lotu i moc silników regulujemy za pomocą wirtualnych klawiszy na ekranie dotykowym. Jest to wygodny sposób, gdyż ogranicza ilość sprzętu, który nosimy ze sobą, chcąc na przykład pobawić się dronem w parku. Jednak telefonu możemy użyć w zupełnie inny sposób. Traktując go jak gogle rozszerzonej rzeczywistości i zakładając na głowę w dedykowanym oprzyrządowaniu mamy wygodny podgląd widoku z kamery i możemy poczuć się tak, jakbyśmy lecieli razem z dronem. Do sterowania wykorzystamy wtedy kontroler zbliżony wyglądem do konsolowego pada. Wygodne gałki pozwolą na płynną zmianę wysokości, prędkości i kierunku lotu. Wyjątkowy dron – syma x5uw charakteryzuje się możliwością współpracy z wieloma urządzeniami sterującymi. Każdy użytkownik będzie mógł wybrać takie, jakie mu najbardziej odpowiada. Ciekawą funkcją nowych dronów jest również inteligentne sterowanie lotem – możemy zaprogramować trasę, po jakiej ma się poruszać, lub też nakazać mu podążanie za sobą bez konieczności kontrolowania go ręcznie.

Osprzęt służący do kontrolowania dronów rozwija się coraz bardziej, aby nadążyć za potrzebami użytkowników. Dla początkujących użytkowników wystarczy smartfon, zawodnicy startujący w wyścigach często zaopatrują się w przyrządy sterujące przypominające kokpit samolotu. W zależności od naszych preferencji na pewno znajdziemy najlepszy dla nas kontroler.