Jak stworzyć taras?

Informacje o wszystkim

Jak stworzyć taras?

9 października 2017 Dom i ogród 0

Jeśli mamy działkę lub dom, to naszym marzeniem jest posiadanie tarasu na którym będziemy mogli się relaksować po ciężkim dniu. Jak buduje się taras? Ile trwają prace budowlane? W jaki sposób zorganizować montaż tarasu i ile to kosztuje?

Wymarzony Taras w twoim domu

płytki na tarasBardzo ważne jest, gdzie nasz taras będzie się znajdować. W zależności od kierunku, może być naszym wybawieniem albo przekleństwem. Dlaczego? Taras umieszczony na południu będzie cały czas umieszczony w słońcu. Z kolei na północy, ilość promieni może być mniejsza, a z zachodu będzie często wiał wiatr. Istotne jest, by tak zaplanować budowę, żeby uwzględnić bryłę budynku i jej specyfikę. Wśród dostępnych na rynku tarasów, wyróżniamy kilka rodzajów. Można go skonstruować na płycie betonowej, a wykończyć elementami ceramicznymi lub drewnianymi. Używa się też różnych, gotowych rozwiązań. Jednym z nich są płytki na taras, których na rynki jest bardzo duży wybór. Ich ceny kształtują się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od materiału i ewentualnego wzoru. Dobrze wybrany asortyment zapewni nam całościowe wykończenie upragnionego tarasu. Sama konstrukcja w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych. Specjaliści twierdzą, że najlepsza jest ciepła, letnia pogoda. Jeśli warunki są zmienne, to montaż tarasu może potrwać nawet do tygodnia. Najlepiej zaufać sprawdzonym fachowcom, bo źle skonstruowany taras sprawia liczne kłopoty w czasie użytkowania. Zakres cenowy wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od wielkości i materiałów, które wykorzystamy do jego stworzenia.

W sprawach tak indywidualnych i związanych z miejscem zamieszkania, najlepiej zaufać ekspertom. Odradza się podejmowania szybkich, nieprzemyślanych decyzji, których można pożałować. Nawet wybór miejsca dla przyszłego tarasu jest sprawą kluczową.