Jak wynająć rower na Podhalu?

Informacje o wszystkim

Jak wynająć rower na Podhalu?

15 marca 2018 Turystyka i rekreacja 0

Podhale jest pięknym regionem kulturowym w Polsce, który często odwiedzany jest przez turystów. Odwiedzany jest o każdej porze roku, a więc jest to miejsce, które ma naprawdę wiele do zaoferowania i turysta znajdzie dla siebie jakiejś interesujące zajęcie niezależnie od chociażby warunków pogodowych. Świetnym pomysłem są wycieczki rowerowe.

Wynajęcie roweru wiążę się z pewnymi obowiązkami

wynajem rowerów na podhaluOczywiście mało kto w góry wybiera się z własnym rowerem. Dlatego też w takich turystycznych miejscach można znaleźć wiele miejsc, w których można wynająć rowery, i to dla całej rodziny. Oczywiście wynajem rowerów na Podhalu również jest możliwe. Nie trzeba się wiele natrudzić by znaleźć miejsce, które oferuje możliwość wypożyczenia roweru. Jeżeli chce się spędzać czas na przyjemnych wycieczkach rowerowych trzeba jednak pamiętać o tym, że wypożyczając rower jesteśmy za niego odpowiedzialni. Oczywiście samo wynajęcie roweru jest bardzo proste – wystarczy podpisać umowę i albo oddać w depozyt jakiś dokument albo zapłacić zwrotną kaucję (która najczęściej jest dość wysoka, bo może wynosić nawet kilkaset złotych). Jeżeli przekroczymy czas wynajmu to wtedy może zostać naliczona dodatkowa opłata i warto mieć to gdzieś z tyłu głowy w czasie rowerowych wycieczek. Jeżeli uszkodzimy rower to oczywiście też trzeba będzie zapłacić za to konsekwencje.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste, oczywiście jeżeli godzimy się na wszystkie reguły obowiązujące w wypożyczalni rowerów. Wycieczki rowerowe jest to doskonały sposób to zwiedzenie Podhala w przyjemny sposób. Rower jest świetnym środkiem transportu, w czasie ładnej pogody jazda rowerem jest niesamowicie relaksująca, a jeżeli jeszcze wokół można podziwiać piękne widoki to dobre wrażenie jest jeszcze spotęgowane.