Jak zachęcić dzieci do wychodzenia na dwór?

Jak zachęcić dzieci do wychodzenia na dwór?

21 sierpnia 2017 Usługi 0

Dziś w dobie dużego postępu technologicznego, czasem trudno jest dzieci wyciągnąć na dwór. Są zapatrzone w telewizory, tablety i swoje telefony. To wszystko wydaje im się dużo ciekawsze od tego, co proponuje podwórko. Jeśli jednak pokażemy im jasne i atrakcyjne strony tego typu zabaw, na pewno technologia przestanie zajmować w ich życiu pierwsze miejsce.

Plac zabaw w XXI wieku

drewniane place zabawDziś place zabaw nie różnią się aż tak bardzo od tych, na których bawili się nasi rodzice. Owszem są niekiedy inaczej wykonane, wzbogacone o jakieś nowe atrakcje, lecz nie są to diametralne zmiany. Tak samo znajdziemy tam różnego rodzaju huśtawki, zjeżdżalnie i drabinki. Jak jednak pokazać dziecku, że drewniane place zabaw mogą być tak samo atrakcyjne jak telefon? Przede wszystkim trzeba w nim wzbudzić potrzebę kontaktu z rówieśnikami. Nikt nie lubi siedzieć wciąż sam i bawić się sam. Dlatego dzieci siedzą w internecie, gdzie nie czują się tak samotne, ponieważ są otoczone innymi użytkownikami, mogą oglądać różne rzeczy i grać. Gdy jednak zobaczą jak fajna może być zabawa w piaskownicy i zjeżdżanie na zjeżdżalni z rówieśnikami, na pewno nie zmienią tej zabawy na nic innego. Place zabaw zacieśniają relacje. Zarówno naszych pociech, jak i wśród rodziców. Spotykają się tam młodzi i dorośli ludzie, których dotykają te same problemy. Jedynka w szkole, brak zgody rodziców na psa, albo problemy z dziećmi. Gdy spróbujemy czas spędzony na placu zabaw wykorzystać do maksimum, zyskają na tym obie strony. I my jako rodzice i nasze dzieci.

Bez wątpienia to na placach zabaw tworzą się najtrwalsze przyjaźnie. Nic tak nie zbliża jak wspólna zabaw i rozmowa. Dziecko może nie tylko wykazać się pod względem ruchowym, ale i nauczyć się odnajdywać wśród rówieśników poza szkołą.