Jakie systemy przydają się w gastronomii?

Informacje o wszystkim

Jakie systemy przydają się w gastronomii?

9 kwietnia 2018 Informatyka 0

Gastronomia to branża, w której ciągle coś się dzieje. Jeśli ktoś ma dobry lokal, to praktycznie co chwilę pojawiają się w nim klienci. Ich obsługa może okazać się kłopotliwa, jeśli nie ma dobrego oprogramowania, w którym będą zapisywane zamówienia i inne ważne szczegóły ułatwiające pracę kelnerom, kucharzom i wszystkim zatrudnionym w tym biznesie.

Kompleksowy system do każdego obszaru w gastronomii

systemy dla gastronomiiObecnie wybór różnych programów do gastronomii jest bardzo duży. Zarówno mała restauracja czy kawiarnia, jak i duży, wielopoziomowy lokal znajdzie coś odpowiedniego. Najlepsze są systemy dla gastronomii, które umożliwiają przeprowadzenie różnych procesów za pomocą właśnie tylko tego jednego oprogramowania. Dzięki nim można jednocześnie wykonać wszystkie niezbędne czynności księgowe, kadrowe. Można też zobaczyć, co zamówili ludzie siedzący przy konkretnym stoliku i podejrzeć, czy zostali już obsłużeni. Można na bieżąco zmieniać status zamówień i aktualizować je o nowe dania, jeśli jakiś klient zamówi coś dodatkowo. Poza tym system połączony jest z kasą fiskalną, dzięki czemu od razu po zaznaczeniu płatności drukuje się odpowiedni paragon. Wszystko jest dużo bardziej zautomatyzowane, więc wszystkim po prostu jest łatwiej pracować, a goście są bardziej zadowoleni, ponieważ szybciej się ich obsługuje. Są systemy, do których można wprowadzić poszczególne produkty i później tylko wybierać je z listy, kiedy ktoś dokona zamówienia.

Zależnie od konkretnego systemu możliwości są znacznie większe. Tego typu oprogramowanie znacznie ułatwia prowadzenie lokalu. Można dzięki niemu sprawdzać, ile kto pracował, jaki był utarg danego dnia i tym podobne dane. Jednocześnie na bieżąco obsługa jest dużo prostsza, kiedy już pracownicy opanują nowy system.