Jakie znaczenie ma rozmieszczenie towaru na półkach?

Informacje o wszystkim

Jakie znaczenie ma rozmieszczenie towaru na półkach?

5 października 2017 Handel i zakupy 0

Jeśli jesteśmy właścicielami sklepu, który każdego dnia odwiedzają setki klientów, jednym z czynników na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę jest właściwe rozłożenie oferowanego towaru na regałach. Wymaga to znajomości podstawowych mechanizmów socjotechnicznych, dzięki którym możliwe będzie takie ułożenie które sprawi, że klienci będą kupować lepsze a co za tym idzie droższe produkty.

Intuicyjny sklep – sprytnie ułożone produkty

ułożenie towaru w sklepieW wielu sklepach można spotkać się z sytuacją w której dany rodzaj towaru zawsze leży w tym samym miejscu. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami tj. przyzwyczajenie klienta czy próba oddziaływania na jego podświadomość. Dzięki temu w takich sklepach można zauważyć wzrost zainteresowania danymi produktami. Prawidłowe ułożenie towaru w sklepie wymaga dokładnego przemyślenia a także przygotowania odpowiedniego miejsca. Dlatego też coraz więcej właścicieli sklepów decyduje się na skorzystanie z fachowej pomocy, dzięki której towar w ich sklepach zostaje ułożony w sposób pozwalający na zwabienie uwagi klienta oraz skierowanie jej we właściwym kierunku. Zależy od tego nie tylko sukces danego sklepu lecz także uzyskanie zaufania klientów, którzy będą mieć świadomość, iż to właśnie w naszym sklepie mogą w szybki sposób zakupić dany produkt, bez konieczności tracenia czasu na jego szukanie. Odpowiednie wykonanie tego zadania pozwala również na zauważalną poprawę komfortu zakupów, przekładającą się na wzrost zainteresowania klientów właśnie ofertą naszego sklepu. Wszystkie wymienione czynniki pozwalają na przyciągnięcie większej liczby klientów, którzy z pewnością będą wracać do naszego sklepu.

Jak zatem widać, odpowiednie ułożenie towaru w sklepie ma bezpośredni wpływ na jego sukces a także stworzenie pozytywnego wizerunku. Opisane działania z pewnością wpłyną na świadomość naszych klientów, którzy będą bardziej skłonni do zakupów właśnie w naszym sklepie.