Kamery hd do monitoringu

Informacje o wszystkim

Kamery hd do monitoringu

25 czerwca 2018 Technologia 0

Po wielu latach bez żadnego usprawniania sprzętu, kierownictwo w końcu zdecydowało się poprawić jakość monitoringu na obiekcie, i wymienić stare, ledwo działające już rejestratory, będące już mocno przestarzałymi. Nie była to przemyślana decyzja, bo wymiana przysporzyła więcej kłopotów, niż poprawy.

Kamery wysokiej rozdzielczości

kamery hd dahuaPo zakupie nowego sprzętu okazało się, że stare kamery nie są w żaden sposób kompatybilne z nowymi rejestratorami i nie można ich w żaden sposób przystosować do nowego systemu. Należało więc wymienić całe oprzyrządowanie i zastąpić je nowym, odpowiednim do zastosowanego systemu. Tym razem kierownictwo nie podejmowało decyzji od razu, zamiast tego konsultując się z kolegami z działu zabezpieczeń, którzy mieli dość dużą wiedzę o najróżniejszych systemach i odpowiednich do nich urządzeniach. Po sprawdzeniu naszego systemu, polecili oni dobrać do niego kamery hd dahua, używane przy monitoringach o wysokiej jakości i rozdzielczości. Kamery te pozwalały na użytkowanie pełni możliwości naszego nowego monitoringu, zapewniając czysty i wyraźny obraz bez zakłóceń, a jednocześnie pozwalały na kompresję przesyłanych danych, dzięki czemu zapisywany obraz zajmował o wiele mniej miejsca na rejestratorze niż dane ze starszego typu kamer. Wymagały one oczywiście zastosowania nowoczesnego okablowania, gdyż używanie przewodów starego typu obniżało jakość obrazu i powodowało często opóźnienia w odbiorze obrazu, a to spowalniało czas reakcji i skuteczność reszty pracowników.

Wysoka jakość kamer często była zachwalana przez operatorów, podobnie jak łatwość obsługi i brak zakłóceń obrazu podczas pracy. W porównaniu do systemów używanych na innych obiektach, nasz system był wyróżniany jako posiadający najlepszą jakość i płynność.