Kiedy czarter jachtów na Mazurach?

Informacje o wszystkim

Kiedy czarter jachtów na Mazurach?

26 września 2017 Turystyka i rekreacja 0

Najpopularniejszym okresem, kiedy warto wybrać się na czarter jachtu na mazurach to oczywiście długi weekend majowy. W tym okresie najwięcej osób odpoczywa na mazurach, a wielu z nich postanawia ten czas spędzić na jachcie. Żeglując po jeziorach zobaczymy piękne i niespotykane widoki, których nie zobaczymy nigdy z lądu. Okres wakacyjny to również czas, w którym wiele osób decyduje się na wynajem jachtu, ale jeśli ktoś nie boi się chłodniejszych dni, także może żeglować nawet w październiku.

Jakie okresy są najlepsze na czarter jachtów?

czarter jachtów motorowodnychZacznijmy może od najwcześniejszego okresu, kiedy to najwięcej osób po zimie decyduje się na czarter jachtów motorowodnych. Oczywiście jest nim maj i wtedy mimo iż mamy nawet chłodne noce, które czasami mogą spaść nawet do zera stopni to i tak większości osób to nie przeszkadza. Kolejnym okresem, w którym często Polacy wybierają się na czarter jachtów motorowodnych jest Boże Ciało. Każdy w tym czasie bierze sobie urlop od pracy i postanawia przedłużyć czas nawet do kilku dni. Możemy w tym okresie spotkać naprawdę wielu ludzi, którzy chcą odpocząć na mazurach. Następnymi okresami do żeglugi są oczywiście wakacje. Wtedy bardzo wiele osób bierze sobie jacht nawet na tydzień i odpoczywa w gronie przyjaciół czy też znajomych. Jak się okazuje bardzo dobrym miesiącem do żeglowania jest miesiąc wrzesień. Wiele osób wtedy nie tylko wybiera się na żeglowanie, ale także na grzybobranie, gdyż na różnych wyspach można znaleźć sporo okazów grzybów, które można spokojnie zbierać.

Teraz już wiesz, kiedy wybrać się na czarter jachtów na mazury. Wybierając się tylko w 2 czy 4 osoby możesz wybrać mniejszy jacht. Natomiast, kiedy chcesz zabrać sporą grupę przyjaciół czy posiadasz większą rodzinę z dziećmi, to zdecydowanie lepiej wynająć dużo większe jachty z odpowiednim wyposażeniem, szczególnie jeśli zabierasz ze sobą małe dzieci.