Kiedy przekłuć uszy dziecku?

Informacje o wszystkim

Kiedy przekłuć uszy dziecku?

31 stycznia 2018 Zdrowie i medycyna 0

Jest to kwestia sporna wśród wielu mam. Tak naprawdę nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre matki decydują się na przekłucie dziecku uszu w bardzo wczesnym wieku. Inne czekają na to, by dziecko samo zdecydowało. Jak powinno się do tego podchodzić?

Przekłucie uszu dziecka – jakie są tego zalety?

bezpieczne przekłuwanie uszu w PoznaniuPrzeważnie mamy przekłuwają uszy swoim córeczkom bardzo wcześnie. Z czego to wynika? Tak już się w naszym społeczeństwie utarło, że praktycznie każda kobieta ma przekłute uszy. Mamy nie chcą z tym zbyt długo czekać, dlatego dość szybko przystępują do działania. Jakie są zalety takiego postępowania? Przede wszystkim kwestia odwagi. Mała dziewczynka jest ciekawa świata, podoba jej się wiele rzeczy i najczęściej sama się domaga tego, by mieć przekłute uszy. Kobiety w tym momencie same mogą sobie przypomnieć swoje dzieciństwo i stwierdzić, czy nie miały podobnych marzeń i pragnień. Mamy często decydują się na takie coś gdy córki proszą je o to. Dzieci są odważne i niewielu rzeczy się obawiają. Poza tym im dalej w las, tym coraz trudniej. O wiele spokojniej podchodzimy do tematu przekłucia uszu w dzieciństwie, niż w dorosłym życiu. Wiele z nas nawet nie pamięta momentu, gdy miała je przekłuwane. Dlatego mądrym posunięciem jest to, by wykonać przykładowo takie bezbolesne i bezpieczne przekłuwanie uszu w Poznaniu. Oczywiście nie jest to jedyna słuszna decyzja. Tak naprawdę każda mama sama decyduje o tym, czy chce przekłuć dziecku uszy. Jednak warto zastanowić się nad poruszonymi tutaj kwestiami.

Kobiety kochają biżuterię. Lubimy nosić naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Niewiele jest kobiet, które uszu nie mają przekłutych. Jeśli nasze dziecko wyraża taką chęć i wolę, warto te uszy przekłuć. Na pewno większą odwagę w tej kwestii wykazuje dziecko, niż osoba dorosła.