Kiedy warto pomyśleć o łóżku piętrowym?

Kiedy warto pomyśleć o łóżku piętrowym?

23 maja 2018 Wnętrza i meble 0

Przychodzi taki moment w życiu każdego rodzica, kiedy nasz mały szkrab zaczyna dorastać i chce mieć tzw. „swój kąt”. Jeśli mamy kilku-pokojowe mieszkanie czy dom i dwójkę takich szkrabów, problemu nie ma. Jeśli jednak nasze mieszkanko jest niewielkie i nasze dzieci muszą dzielić pokój, warto pomyśleć o rozwiązaniach kompaktowych.

Modne łóżka piętrowe

łóżko piętroweJeśli mowa o wystroju i aranżacji pokoju dziecięcego to na prawdę internet daje nam pole do popisu. Grafik w tej tematyce jest tyle, że można by przeglądać je kilka dni. Furorę robią w tej chwili dwie rzeczy: fototapeta i łóżko piętrowe. Jeśli w naszym małym mieszkaniu chcemy kompaktowo urządzić pokój dwójki dzieci, to warto zainwestować w łóżka piętrowe. Faktycznie może przynieść kilka korzyści. Jeśli wybierzemy opcję jedno łóżko – dwa posłania to zyskujemy przestrzeń dla zagospodarowania jej innymi przedmiotami. Jeśli zaś wybierzemy łóżko piętrowe typu posłanie na tzw. antresoli a pod spodem biurko czy szafki lub szuflady to tworzymy prywatny kącik dla każdego dziecka. Jego mini pokoik. Tego rodzaju łóżka (jak na przykład prezentowane na zdjęciu) sprawdzą się doskonale w ośrodkach kolonijnych, czy w niewielkich pensjonatach, gdzie w małym pokoju może nocować więcej osób. W tej chwili łóżka piętrowe wyglądają bardzo designersko, wręcz można rzec, że stają się modne. Pokoje takie jak na zdjęciu wyglądają bardzo innowacyjnie i świeżo. Mają tzw. „look młodzieżowy”.

Ceny omawianych łóżek nie są wysokie – jeśli wziąć pod uwagę ich funkcjonalność to można wręcz rzec, że są bardzo niewielkie. Przykładowo koszt zakupu łóżek typu jedynka wynosiłby około 500 złotych zaś jedno piętrowe łóżko to wydatek rzędu 600-800 zł. Oczywiście ceny są bardzo zróżnicowane, ale średniej jakości produkty można już kupić za rzeczone kwoty.