Kiedy wzywać pogotowie hydrauliczne?

Informacje o wszystkim

Kiedy wzywać pogotowie hydrauliczne?

7 lipca 2019 Usługi 0

Czasami niestety dochodzi do uszkodzenia instalacji wodociągowej w budynku i takie awarie występują z wielu różnych powodów. Bardzo często przyczyną awarii jest uszkodzona rura, która po wielu latach eksploatacji, musi zostać wymieniona na nową. Warto w takich sytuacjach jak najszybciej wezwać pogotowie hydrauliczne, które pomoże nam w naprawie usterek wodociągowych.

W jaki sposób pogotowie hydrauliczne naprawia usterki?

pogotowie hydrauliczne we WrocławiuŻeby pogotowie hydrauliczne we Wrocławiu mogło usunąć awarię w instalacji, to na początek pracownik musi zlokalizować występowanie usterki. W większości przypadków od razu widać, gdzie wycieka wody i nie ma problemu, aby zlokalizować miejsce, w którym występuje awaria. Jeżeli natomiast usterka pojawiła się w miejscu zabudowanym, to wtedy używa się specjalnych urządzeń takich jak kamera do inspekcji video. Kamery wideo są niewielkich rozmiarów i dlatego mogą zmieścić się w rurze wodociągowej, dzięki czemu pracownik pogotowia hydraulicznego może centymetr po centymetrze oglądać rury od środka w poszukiwaniu awarii i uszkodzeń. Czasami niestety, żeby wymienić pękniętą rurę należy dokonać częściowego skucia tynku albo też należy usunąć glazurę. W większości przypadków jednak dochodzi do awarii zaworów oraz awarii na odcinku rur, do których mamy bardzo łatwy dostęp i nie trzeba wyrządzać dodatkowych szkód w mieszkaniu czy też w biurze firmy. Żeby uniknąć niepotrzebnych awarii w naszym mieszkaniu związanej z instalacją wodociągową to powinniśmy przeprowadzać okresowe przeglądy.

Zawsze, kiedy dojdzie do awarii w naszym mieszkaniu i woda zaczyna wyciekać, to powinniśmy jak najszybciej dostać się do instalacji wodociągowej i odciąć dopływ wody do naszego mieszkania. Unikniemy w ten sposób zalania swojego mieszkania, ale również sąsiada, którzy mieszkają pod nami. Pogotowie hydrauliczne możemy wezwać się również w porach nocnych, ponieważ pracownicy działają przez 24 godziny na dobę.