Klasyczne rowery holenderskie

Informacje o wszystkim

Klasyczne rowery holenderskie

12 października 2017 Sport 0

Kupując swój pierwszy rower stajemy przed dylematem jaki wybrać. Czy może nowy czy może używany, ale głównie musimy się zastanowić nad tym do czego będzie nam służył. Inny rower wybierzemy do pracy, którym będziemy codziennie dojeżdżać a inny rower wybierzemy aby uprawiać sport a jeszcze inny którego będziemy używać tylko od czasu do czasu na wycieczki rodzinne.  Generalnie zanim zaczniemy wygrać rower musimy zastanowić się jak często będziemy go używać.

Typowe cechy rowerów holenderskich

rowery holenderskieDzisiaj jedne z najlepszych rowerów to rowery holenderskie. Tego typu rowery wyróżniają się spośród innych rowerów i różnią się od rowerów górskich, od rowerów trekkingowych czy od rowerów miejskich. Najprościej mówiąc rower holenderski jest tym najbliższym takiemu zwyczajnym rowerowi, którym zawsze podróżowaliśmy. Rowery holenderskie posiadają świetne koła, które nadają się do wielu jazd, zarówno do jazdy miejskiej, jak i również leśnej. Posiadają niesamowitą geometrię ramy która prowadzona jest równoległe do ziemi, mają bardzo wygodne siodełka, dzięki czemu jazda jest przyjemna. Posiadają kierownicę wygiętą typu jaskółka, aby dłonie jak zawsze były na rączkach kierownicy skierowane równolegle do kierunku jazdy. Kolejną cechą rowerów holenderskich jest bardzo duży i solidny bagażnik, w którym możemy przewozić wiele różnych nawet ciężkich produktów ,a nawet możemy wozić na nich naszych kolegów i koleżanki.

Rower ten posiada również świetna oświetlenie. Posiada pełną osłonę na łańcuch prosty, napęd bez przerzutek zewnętrznych oraz funkcjonalny dzwonek który daje o sobie znać już z daleka. Rower holenderski to najczęściej używany rower na całym świecie, zdobył ogromną popularność oraz jazda nim jest bardzo przyjemna, prosta i dobra dla kobiet i mężczyzn.