Liczne zastosowanie kauczuku – kauczukowe oringi

Informacje o wszystkim

Liczne zastosowanie kauczuku – kauczukowe oringi

27 września 2018 Przemysł i produkcja 0

Kauczuku nie trzeba nikomu przedstawiać – znają go przemysłowcy, inżynierowie, budowlańcy, a nawet małe dzieci, które z wielką przyjemnością i satysfakcją odbijają kauczukowe piłeczki od różnych powierzchni. Surowiec ten znany jest przede wszystkim ze swoich elastycznych i lepkich właściwości, które są szeroko wykorzystywane w przemyśle i przetwórstwie.

Warto ufać kauczukowym oringom

kauczukowe oringi - sklepŚwietnym pomysłem było połączenie sprężystego kauczuku z owalnymi uszczelkami (czyli oringami właśnie), ponieważ właściwości ich obu wydają się dla siebie stworzone. Uszczelki muszą przecież być nie tylko wytrzymałe na obciążenie, tarcie i urazy mechaniczne, muszą także wykazywać się sporą dozą elastyczności, dzięki której doskonale dopasują się do powierzchni uszczelnianej. Produkcja kauczuku sama w sobie nie jest też specjalnie droga, zatem materiał ten przyczynia się do zwiększenia ekonomiczności takich uszczelek. Jeśli zatem chodzi o kauczukowe oringi – sklep i cenę – to nie ma się czym przejmować w tym zakresie. Z jednej strony są one bardzo powszechne i nie powinno być problemów z ich nabyciem, z drugiej zaś – nie są zakupem drogim. Warto więc mieć w zanadrzu kilka zestawów z kauczukowymi oringami różnej wielkości, średnicy i grubości, nawet nie będąc samemu hydraulikiem, czasami po prostu mogą się przydać, nawet w najprostszych pracach i remontach domowych – a tych nie da się uniknąć i warto być na nie dobrze przygotowanym.

Oringi zdobywają coraz większą popularność i zaufanie, jeśli chodzi o ich wykorzystywanie. Hydraulicy nierzadko stosują wyłącznie takie rozwiązania, ponieważ są one dużo skuteczniejsze i wytrzymalsze. Wiele wskazuje na to, że oringi jeszcze długą będą górować nad innymi uszczelkami, zatem dobrze wiedzieć, że są to rozwiązania sprawdzone i polecane.