Montaż profili balkonowych

Informacje o wszystkim

Montaż profili balkonowych

5 sierpnia 2018 Budownictwo 0

 

Rodzice postanowili przenieść się z piętra domu na parter. Najpierw jednak chcieli wyremontować niższą kondygnację. Kiedy wszystko było już gotowe, pomogłam im w przeprowadzce. Idąc z duchem zmian, zdecydowali się także odnowić zewnętrzną stronę budynku. Jedną z pierwszych rzeczy, za którą się wzięli, były równoległe do siebie balkony. Stwierdzili, że najlepiej będzie poprawić wygląd ich obu.

Instrukcja instalacji profili balkonowych

profil balkonowyKażdy z tarasów balkonowych był niegdyś miejscem spotkań i przeżył wiele sezonów grillowania. Moim rodzicom zamarzyło się przeobrażenie ich estetyki i funkcjonalności. Położyli szare, piękne kafelki i kupili nowe meble ogrodowe. Aby dobrze zabezpieczyć podłogę, konieczny był także profil balkonowy. Do jego prawidłowego montażu najpierw należało wykonać wgłębienie, które pasowałoby wymiarami do zamówionego modelu. Tata zrobił to za pomocą szpachli i specjalnego szablonu, tuż przy krawędzi tarasu. Dokładnie wszystko wymierzył, powiercił i przyśrubował kolejne części profili. Po ich instalacji każde z nas mogło być pewne, że balkon będzie poprawnie odwodniony podczas deszczu, co nie tylko ochroni terakotę przed jakimkolwiek odklejeniem czy zaciekami, ale także zapobiegnie uszkodzeniom jej krawędzi. Dzięki temu taras będzie prezentował się jak najlepiej przez jak najdłuższy czas, a nie jedynie bezpośrednio po remoncie.

Profile balkonowe są koniecznością podczas budowy czy odnowy balkonów. Zbyt mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale to one dbają o prawidłowe odciąganie wody deszczowej. Moi rodzice postanowili zamontować je zarówno na parterze, jak i na piętrze. Koszt tej inwestycji był niewielki, za to wiedzieliśmy, że dzięki temu nowa terakota nie ulegnie żadnej usterce. Nastał czas nowego wymiaru grillowania.