Najlepsze środki do mycia auta

Informacje o wszystkim

Najlepsze środki do mycia auta

24 stycznia 2019 Usługi 0

 

Samochód świadczy o swoim właścicielu. Tyczy się to zarówno tego jak nasz samochód jeździ oraz jak wygląda. Dziś chciałbym skupić się na tej drugiej kwestii. Wygląd samochodu jest zależny od tego jak bardzo o niego dbamy. Żeby nasze auto zawsze wyglądało jakby dopiero zjechało z taśmy produkcyjnej musimy przykładać dużą wagę do jego mycia oraz polerowania. 

Nowoczesne środki pielęgnacyjne do auta

profesjonalna chemia samochodowaWiele osób pragnących odnowić lakier swojego auta decyduje się na skorzystanie z usług firm zajmujących się auto detailingiem. Mało kto wie, że sporo zabiegów pielęgnacyjnych możemy wykonywać samodzielnie. Jedyne co nam będzie potrzebne do wykonania takich zabiegów to profesjonalna chemia samochodowa. W jej skład wchodzą przede wszystkim szampony do mycia samochodu. Nowe wersje szamponów często są wzbogacane o substancje nabłyszczające. Powodują one również stworzenie dodatkowej warstwy hydrofobowej. Po ich użyciu woda będzie szybko spływała z powierzchni naszego samochodu i nie będzie pozostawiała zabrudzeń. Oprócz szamponu warto również pomyśleć o pastach polerskich. Obecnie można spotkać wiele wersji takich past. Stosowanie ich jest zależne od tego jak głębokie rysy posiada nasz samochód. W przypadku głębokich zarysowań zaleca się stosowanie najpierw past gruboziarnistych. Następnie warto pomyśleć nad nałożeniem warstwy ochronnej. W tym celu stosuje się woski lub też pastę polerską wykończeniową, która nadaje dodatkowego połysku.

Ogólnie rzecz biorąc stosowanie profesjonalnej chemii samochodowej może sprawić, że nasz samochód będzie wyglądał naprawdę bardzo estetycznie. Warto wykonywać takie zabiegi wtedy gdy planujemy sprzedać nasz samochód. Pamiętajmy, że najważniejsze jest zawsze pierwsze wrażenie. Jeśli nasz samochód nie będzie odpowiednio umyty to szanse jego sprzedaży drastycznie spadną.