Najpiękniejsze obrazy do salonu

Informacje o wszystkim

Najpiękniejsze obrazy do salonu

29 lipca 2018 Wnętrza i meble 0

Salon to najważniejsze miejsce w każdym domu. Tutaj najczęściej odpoczywamy, przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną. Dlatego też większości osób zależy na jak najładniejszym wystroju tego miejsca. Oprócz mebli i dodatków, klimat tworzą też zawieszone na ścianach obrazy.

Jak wybrać obraz do salonu

obrazy do salonuMało kto dobrze czuje się w pokoju, w którym są puste ściany. Dużo przytulniej jest przebywać w pomieszczeniu gdzie odpowiednio dobrane dodatki uzupełniają wystrój wnętrza i dodają mu przytulności i charakteru. Opcji do wyboru jest bardzo dużo – możemy ozdobić nasze ściany półkami, lustrami, powiesić plakaty czy przykleić tapetę. Jednak najpopularniejszym, a zarazem najszlachetniejszym rozwiązaniem jest ozdobienie pokoju obrazami. Najlepiej pasujące obrazy do salonu to te o dużych wymiarach. Zazwyczaj salon jest największym i najbardziej przestronnym pomieszczeniem w domu, dlatego też można w nim bardzo ładnie wyeksponować duże malowidła. Jednak nie jest to jakaś uniwersalna zasada i można stworzyć też piękną kompozycję z większej ilości małych obrazków. Nie każdego stać na sprzedawane w galeriach czy na aukcjach obrazy znanych mistrzów. Nie znaczy to jednak, że dla takich osób sztuka jest niedostępna. Warto poszukać dzieł malowanych przez studentów, czy znacznie nieraz tańszych od tradycyjnego, olejnego malarstwa obrazków akwarelowych czy grafik. Można też zdecydować się na reprodukcje. Wiele z nich jest naprawdę dobrze wykonanych i w pełni oddają kolorystykę i nastrój oryginału.

Dobór odpowiedniego obrazu do salonu to bardzo indywidualna kwestia. Nie warto się tu kierować obecnymi trendami, a jedynie własnym gustem i wystrojem całego pokoju. W końcu to my będziemy spędzać tu najwięcej czasu i codziennie patrzeć na wybrane dzieło.