Niestandardowe firany balkonowe

Informacje o wszystkim

Niestandardowe firany balkonowe

27 kwietnia 2018 Dom i ogród 0

Okno balkonowe wielu osobom kojarzy się z oknem, do którego niezwykle trudno dobrać odpowiednie firany, które jednocześnie będą użyteczne i będą charakteryzowały się estetycznym wyglądem, dodającym charakteru całemu pomieszczeniu. Niestandardowym rozwiązaniem, które może sprawdzić się doskonale w przypadku okna balkonowego, może być firana asymetryczna.

Kilka słów o firanach asymetrycznych

gotowe firany balkonowe asymetryczneWśród wielu modeli firan przystosowanych swoim rozmiarem i krojem do okien balkonowych, znaleźć możemy też firany asymetryczne. Gotowe firany balkonowe asymetryczne wykonane są w najpopularniejszych rozmiarach związanych ze standardowymi wymiarami okien balkonowych. Jeśli więc posiadamy wiedzę, iż nasze okno balkonowe ma większy lub mniejszy rozmiar od standardowego, powinniśmy pomyśleć o zleceniu wykonania firan asymetrycznych na zamówienie. W ich przypadku bowiem wszelkiego rodzaju przeróbki i poprawki mogą zepsuć efekt, z myślą o którym firany te zostały zaprojektowane. Firany asymetryczne uszyte są w taki sposób, by w centralnym punkcie wpuszczać do pomieszczenia najwięcej światła z zewnątrz. Dolne krawędzie firany układają się więc kształt przypominający obrys zaokrąglonej litery A. Boki firany są dłuższe, a materiał dąży ku środkowi, pomniejszając swoją długość. Realizacja firan asymetrycznych jest różna, więc schemat najdłuższego fragmentu firany może ulegać zmianie, a nawet całkowitemu odwróceniu.

Firany asymetryczne wykonywane są, podobnie jak standardowe firany, z różnych materiałów. Jeśli decydujemy się na firanę asymetryczną balkonową, warto zadbać o to, by był to materiał odporny na uszkodzenia, charakteryzujący się wyższą odpornością na zrywanie. Pamiętajmy bowiem, że firana ta jest często odsłaniana, kiedy chcemy wyjść na balkon.