Nowoczesna sauna w Twoim domu

Informacje o wszystkim

Nowoczesna sauna w Twoim domu

19 stycznia 2019 Dom i ogród 0

 

Od niepamiętnych czasów wiadomo, że sauny potrafią leczyć wiele chorób. Dodatkowo systematyczne korzystanie z nich podnosi naszą odporność i wpływa korzystnie na nasze zdrowie psychiczne. Ogromna ilość osób decyduje się na wykupienie karnetów do saun ale mało kto wie, że można sauny wybudować wewnątrz własnego domu. Niekiedy może się to okazać dużo lepszym rozwiązaniem.

Sauny w domu lub ogrodzie

sauny - producentOjczyzną saun jest Finlandia. Według statystyk w tym kraju jest już prawie milion saun. Finowie budują jest coraz częściej i nie wyobrażają sobie życia bez nich. Moda na budowanie saun zaczyna docierać również do naszego kraju. Sauny powstają zarówno wewnątrz naszych domów jak i w ogrodach w formie wolnostojących budynków. Jeśli chodzi o kwestię jaką są sauny – producent zapewnia, że będą one nam służyć przez wiele lat. Decydując się na korzystanie z usług firm zajmujących się kompleksowym budowaniem saun często możemy liczyć na bezpłatny serwis w przypadku awarii. Niemniej jednak awarie w saunach występują niezwykle rzadko ale nie można takiej ewentualności wykluczyć. Sauny powstają w znacznej mierze z drewna. Najczęściej wybierane są różne gatunki drzew iglastych takich jak sosna, świerk czy jodła. W przypadku klasycznej suchej sauny fińskiej oraz sauny parowej musimy zadbać o szczelność całej konstrukcji. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku sauny na podczerwień bowiem możemy z niej korzystać nawet przy otwartych drzwiach bowiem promienie nie podgrzewają powietrza.

Ogólnie rzecz biorąc budowa sauny wewnątrz lub w pobliżu domu może okazać się świetnym pomysłem. Wbrew pozorom koszt takiej inwestycji nie będzie zbyt duży ale korzyści płynące z uczęszczania na sesje do saun będą ogromne. Dobroczynny wpływ saun odczujemy już po pierwszej wizycie i z pewnością zapragniemy korzystać z saun częściej.