Nowy sposób na renowację mebli

Informacje o wszystkim

Nowy sposób na renowację mebli

4 października 2018 Wnętrza i meble 0

Od dziecka interesowałam się rękodziełem. Tworzyłam, malowałam, rzeźbiłam. Uczęszczałam nawet na zajęcia dodatkowe z garncarstwa. Wszystko to sprawiało mi ogromną frajdę. Niestety dorosłam, doszło więcej obowiązków, co wiąże się z tym, że nie mam tak dużo czasu na swoje hobby. Niedawno natrafiłam na pewien artykuł w gazecie, który zmienił moje podejście do mebli.

Szybkie odświeżenie starszej szafy

naklejki na mebleTekst przedstawiał zaskakującą metodę odmiany naszego wyposażenia domu i opisywał naklejki na meble. Początkowo podchodziłam do tematu sceptycznie, z pewną dozą zwątpienia. Obawiałam się zniszczenia mebla taką naklejką. Martwiły mnie zadzierające się brzegi lub ścierający nadruk. Po wielu przemyśleniach postanowiłam spróbować. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie to, że wszystkie moje obawy szybko się rozwiały. Naklejki na meble są trwałą metodą odnawiania drewnianych produktów. Nie ulegają zniszczeniu, obraz się nie zdziera, a sam efekt wizualny jest niesamowity! Liczba wzorów, wśród których możemy przebierać, jest ogromna. Naklejki na meble mogą być spersonalizowane i dostosowane do potrzeb naszego mebla. Mogą ozdobić drzwiczki od szafki, odświeżyć komodę, czy też zatuszować otarcia na starszych meblach. Naklejki takie pozwalają na szybką „wymianę mebli” bez ponoszenia dużych kosztów finansowych. To doskonałe rozwiązanie dla mam, których dzieci lubią pomalować kredkami blat, czy drzwiczki od szafy stojącej w korytarzu.

Takie rozwiązanie jest proste, szybkie i skuteczne. Pozwala łatwo zatuszować ząb czasu, który odcisnął swoje piętno na naszych sprzętach. Naklejki pomagają odświeżyć wnętrza poprzez zmianę charakteru mebli stanowiących ich wyposażenie, czy też po prostu stanowią zwykłą ozdobę. Jest to alternatywa dla kosztownej renowacji mebli, która czasem nie spełnia naszych oczekiwań.