Obuwie profilaktyczne od firmy Memo

Informacje o wszystkim

Obuwie profilaktyczne od firmy Memo

3 kwietnia 2018 Zdrowie i medycyna 0

Każdy rodzic wie, jak ważną rolę w życiu rozwijającego się dziecka, spełniają odpowiednio dobrane buty. Z tego też względu, większość rodziców poszukuje dla swoich dzieci możliwie jak najlepszych rozwiązań w tym zakresie. Jednym z nich na pewno są buty profilaktyczne, które zbudowane są w taki sposób, by zredukować ryzyko powstania wad stóp do minimum.

Charakterystyka butów profilaktycznych od Memo

obuwie profilaktyczne memoFirma Memo jest jedną z kilku firm, która na polskim rynku proponuje buty profilaktyczne. Buty Memo charakteryzują się wszystkim tym, co cechuje każde, dobrej jakości buty profilaktyczne. Są więc wykonane we właściwy sposób, gwarantujący palcom u stóp odpowiednią przestrzeń do swobodnego poruszania się, a pięcie właściwą stabilizację. Często konkretne modele usztywniane są w kostce, by uniknąć jej wykrzywienia, a wkładka wykonywana jest w taki sposób, by dziecko uniknęło płaskostopia. Skoro przedstawione cechy są właściwe dla wszystkich butów profilaktycznych, to czym wyróżnia się obuwie profilaktyczne Memo? Obuwie profilaktyczne Memo wyróżnia się przede wszystkim oryginalną podeszwą, dzięki której rodzice są w stanie obserwować sposób, w jaki ich dziecko ściera poszczególne strefy wyznaczone na podeszwie, a tym samym wnioskować w kwestii sposobu chodzenia dziecka i tego, czy powinni udać się z nim na wizytę u ortopedy, czy też rozwój chodu i stopy jest prawidłowy i nie budzi powodów do zmartwień.

Firma Memo dostarcza nie tylko butów z przydatną w diagnostyce chodu naszego dziecka, podeszwą, ale również narzędzia, pozwalające nam na dokonanie analizy ścierania podeszwy i wysnucie wniosków dotyczących rozwoju stóp naszego dziecka. Dzięki temu w szybki sposób możemy wykryć zagrożenie, co daje większe możliwości na odwrócenie wady.