Odpowiednie naciągnięcie siatki

Informacje o wszystkim

Odpowiednie naciągnięcie siatki

6 kwietnia 2019 Przemysł i produkcja 0

Ogrodzenie działki w postaci siatki ma wiele zalet. Jest niedroga i łatwa do samodzielnego montażu. Może stanowić czasowe zastępstwo dla stałego ogrodzenia i oddzielać sąsiadujące działki, jak również może pełnić w pełni funkcjonalne ogrodzenie. Przelotki umożliwiają mocowanie drutów przy słupkach, dlatego przydają się w czasie tworzenia ogrodzeń.

Kluczowy element przy montażu siatki ogrodzeniowej

przelotki do siatkiNiestarannie zamontowana siatka ogrodzeniowa to duży problem dla właścicieli działki. Z czasem, pod wpływem temperatury czy naturalnego odkształcania się metalu, zaczyna opadać, a przez tak powstałe szczeliny na teren mogą zacząć dostawać się niepożądani ludzie lub zwierzęta, co niweluje cały wysiłek włożony w stawianie ogrodzenia. Aby nie dopuścić do tego typu sytuacji należy zadbać o to, aby montowana siatka była odpowiednio napięta. Uda się to za pomocą przelotki do siatki, której działanie można dodatkowo regulować zależnie od indywidualnych potrzeb. Przelotki do siatki cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego będą idealnie spełniały swoje zdanie przez długi czas. Przelotki stosowane są zarówno przez firmy montujące ogrodzenia, jak też przez zwykłych majsterkowiczów wykonujących drobne prace naprawcze. Produkowane są w dwóch wariantach: mocowane do słupka przy pomocy wkrętu niewymagającego wcześniejszego nawiercania lub mocowane przy pomocy kołka rozporowego, który umieszcza się we wcześniej przygotowanym otworze.

Podsumowując, główną zaletą siatki ogrodzeniowej jest jej łatwy montaż. Wykorzystując podstawowe narzędzia warsztatowe można poradzić sobie z nim samodzielnie. Również odpowiednie naciągnięcie siatki nie jest skomplikowanym zadaniem. Czynność ta polega na przełożeniu końcówek drutu przez oczka napinaczy i przekręcaniu śruby aż do mocnego naprężenia drutu.