Orurowanie do terenówki Jeepa

Informacje o wszystkim

Orurowanie do terenówki Jeepa

28 lutego 2023 Motoryzacja 0

Historyczne samochody zabytkowe muszą być doglądane częściej niż zwykle, jeśli mają być utrzymane w idealnym stanie technicznym. Nasza drużyna, jednak, chciała iść o krok dalej, i wzmocnić nasze samochody za pomocą orurowania, jakie często wykorzystywane jest w pojazdach terenowych do podwyższania ich odporności na uszkodzenia po kolizjach.

Orurowanie do modyfikacji zabytkowego samochodu

orurowanie jeepW szczególności zależało nam na podwyższeniu wytrzymałości samochodów terenowych, które były pierwowzorami współczesnych terenówek Jeepa. Mieliśmy trzy takie samochody, i były one naszym największym powodem do dumy, gdyż należały do całkowicie sprawnych pojazdów, i nie wymagały ciągłego nadzoru i konserwacji, a zamiast tego nadawały się do jazdy jak każdy samochód drogowy. Orurowanie Jeep pasowało do tych samochodów niemal idealnie, gdyż są one prawie identyczne pod kątem kształtu ramy i nadwozia jak współczesne warianty, choć karoseria wymagała drobnych przeróbek, by orurowanie mogło być zamontowane dokładnie wedle specyfikacji. Sam montaż nie był jednak bardzo trudny, i należał do tych modyfikacji które mogliśmy bez problemu wykonać samodzielnie we własnych warsztatach, bez wykładania środków na montaż w zewnętrznym warsztacie samochodowym. Orurowanie firmowe od Jeepa jest lekkie, więc nie obciąża silnika, nie zwiększa zużycia paliwa, a przede wszystkim, nie przeciąża amortyzacji, więc może być zamontowane w samochodzie o dość niewysokich osiągach bez obaw o jego sprawność.

Nie jest to również szczególnie drogie akcesorium, zwłaszcza w porównaniu do kosztów naprawy samochodu rozbitego w kolizji. Można dostać je w kilku różnych wersjach, przeznaczonych do samochodów drogowych, terenowych, jak i nawet półciężarowych, a każdy wariant ma odmienną konstrukcję.