Piękne,wywołane fotografie

Informacje o wszystkim

Piękne,wywołane fotografie

19 grudnia 2017 Film i fotografia 0

Razem z moim kuzynem ruszyliśmy na wymarzoną wyprawę rowerową do Tunezji. Od kilku lat zbieraliśmy środki finansowe, aż nagle stwierdziliśmy, że najwyższy czas dokonać realizacji planu. Wziąłem ze sobą stary aparat analogowy, bo kocham robić zdjęcia.

Wywoływanie zdjęć z podróży życia 

Wywołanie zdjęćPo powrocie z Tunezji wiedziałem, że muszę się szybko zgłosić do jakiegoś dobrego fotografa, który dobrze i tanie wywoła zdjęcia. Niestety, w mieście w którym mieszkałem wszystkie zakłady nie posiadały odpowiednich formatów. W związku z tym, zgłosiłem się do znajomego, który zajmował się profesjonalną fotografią swoich podróży kulinarnych. Powiedział mi, że dobre wywołanie zdjęć znajdę w starym zakładzie kilka ulic od mojego domu. Zdziwiłem się bardzo, bo nigdy nie słyszałem o tym zakładzie. Kiedy podjechałem tam po pracy, zobaczyłem malutki zakład fotograficzny, gdzie faktycznie można było wywołać zdjęcia. Starsza pani posiadała wymarzony przeze mnie format. Zostawiłem materiał fotograficzny i umówiłem się na odbiór zdjęć za pięć dni. Okres był tak długi, bo bardzo dużo ludzi w tym okresie przyniosło filmy do wywołania. Zdziwiłem się, ale pani powiedziała o obecnie panującej modzie na fotografię analogową i wywoływanie zdjęć przez młodych ludzi. Nie ukrywam, że bardzo mnie ta informacja ucieszyła. Fotografia to piękny sposób na zapis niepowtarzalnych chwil, a ta analogowa cechuje się niesamowitym klimatem. Dlatego też bardzo fajnie, że młodzi się nią zainteresowali. Po pięciu dniach zgłosiłem się po wywołane zdjęcia. Wszystkie prezentowały się wspaniale.

Razem z kuzynem zrobiliśmy rodzinną wystawę w jego firmie i wszyscy byli zachwyceni. Zwłaszcza, że każde wywołane zdjęcie mieliśmy podparte historią o przeżytych przygodach w Tunezji. Wyjazd i fotografie były fantastyczne.