Połączenie defektoskopu z nowoczesną techniką cyfrową

Informacje o wszystkim

Połączenie defektoskopu z nowoczesną techniką cyfrową

16 sierpnia 2017 Technologia 0

 

Na rynku znajduje się wiele profesjonalnych urządzeń, które są wykorzystywane przez różne firmy w diagnostyce uszkodzeń. Defektoskop jest właśnie jednym z takich urządzeń. Dzięki defektoskopom można badać za pomocą ultradźwięków różne materiały i urządzenia. Można się łatwo domyślić, że chodzi tu głównie o badania szczelności.

Defektoskopia czyli profesjonalne badanie szczelności materiałów

defektoskop ultradźwiękowyNowoczesne defektoskopy wykorzystują do badania technikę cyfrową. Ta technika jest oczywiście połączona z komputerami. Defektoskopy umożliwiają przeprowadzanie badań specjalistycznych, ale również badań przedmiotowych, które wykonywane są na zamówienie klienta indywidualnego. Za pomocą defektoskopów można badać wszystkie połączenia spawane. Oczywiście odbywa się to zgodnie z normami i procedurami. Urządzenie takie jak defektoskop ultradźwiękowy wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które odbijają się od badanej powierzchni i są przetwarzane przez urządzenie na obraz cyfrowy. Defektoskopy mają wiele cech, dzięki którym badania szczelności są znacznie łatwiejsze. Klienci mogą skorzystać z katalogu różnych głowic ultradźwiękowych. Poza tym istnieją też katalogi materiałów. Dzięki temu klient będzie wiedział, jak najlepiej używać defektoskopu, by rzeczywiście był on skuteczny. Wybór odpowiedniej głowicy do badania szczelności jest bardzo ważny.

Wyniki badań zebrane przez defektoskop są też archiwizowane, dzięki czemu użytkownik defektoskopu zawsze może do nich powrócić. Jeśli chodzi o głowice, są one kalibrowane i zawsze można dobrać odpowiednią częstotliwość ultradźwięków do konkretnej powierzchni badanej. Defektoskop jest w stanie zapamiętać dużą ilość nastawień. Warto wyróżnić tu chociażby grubość czy badanie spoin. Zadaniem defektoskopu jest profesjonalna ocena wielkości wady w materiale według różnych norm.