Polecany sprzęt do rąbania drewna

Informacje o wszystkim

Polecany sprzęt do rąbania drewna

27 maja 2019 Sprzęt 0

Jesień jest czasem gdy każdy posiadacz domu musi zadbać o załatwienie materiału opałowego na całą zimę. Nie da się ukryć, że całe mnóstwo osób posiada w swoich domach klasyczne kotły, w których spala się drewno opałowe. Niemniej jednak drewno na chwilę po zakupie musi zostać odpowiednią porąbane żeby jego kawałki mogły zmieścić się w kotłach. Obecnie często do rąbania wykorzystuje się nowoczesny sprzęt.

Solidne rębaki do drewna

rębak do drewnaW przeszłości rąbanie drewna było zawsze kojarzone z jednym narzędziem – siekierą. Na chwilę obecną również bardzo często narzędzie to jest wykorzystywane ale warto zaznaczyć, że nie jest to jednak jedyna opcja na jaką możemy się zdecydować. Od jakiegoś czasu szczególnie dużą popularnością zaczęły cieszyć się rębaki do drewna. Sprzęt tego typu jest zasilany energią elektryczną o napięciu 230V. Dzięki temu możemy urządzenia te podłączać bezpośrednio do kontaktów w naszym garażu. We wnętrzu sprzętu jakim jest nowoczesny rębak do drewna znaleźć możemy wydajną pompę hydrauliczną, która tłoczy płyn powodując podnoszenie lub tez opuszczanie ostrza tnącego. W przeciwieństwie do rąbania siekierą, w przypadku rębaków ruchy wykonywane przy rąbaniu nie są zbyt dynamiczne. W tym wypadku zdecydowanie ważniejsze od dynamiki jest wywieranie silnego nacisku na drewniany klocek. W przypadku nowoczesnych rębaków nacisk ten może wynosić nawet kilkanaście ton. Jest to zdecydowanie imponująca wartość, która ma swoje przełożenie na proces rąbania drewna.

Ogólnie rzecz biorąc rąbanie drewna jest procesem dość czasochłonnym jeśli mamy zamiar używać najzwyklejszych siekier. Dodatkowo nie bez znaczenia jest fakt, że po takim rąbaniu odczuwać możemy zakwasy na całym ciele nawet przez kilka dni. W przypadku korzystania z rębaków tego typu zjawiska nie będą nas dotyczyć.