Pomiar wilgotności betonowej wylewki

Informacje o wszystkim

Pomiar wilgotności betonowej wylewki

15 stycznia 2019 Budownictwo 0

Podczas inwestycji Twój deweloper musi sprawdzić, czy wszystko, co zostało przez niego wykonane jest najwyższej jakości. Dlatego po zrobieniu wylewek trzeba je dokładnie sprawdzić. Nie chodzi tylko o podłogi, ale także o wylewki stropowe. To bardzo ważne, aby ciężar na pierwszym piętrze domu jednorodzinnego nie spowodował zawalenia się stropu. Najlepsze do tego są pomiary wilgotności.

Mierzenie wilgotności wylanego betonu

pomiary wilgotności wylewekBeton po wylaniu ma czas na to, by zastygnąć i stać się bardzo twardym. Poziom wilgotności około piątego dnia po wylaniu określa, czy beton ma taką jakość, jaką powinien mieć. Pomiary wilgotności wylewek są wykonywane przez deweloperów, aby móc określić, czy dany budynek jest na pewno bezpieczny. Bada się wilgotność wszystkich wylewek, nawet tych, które są zrobione przed domem. Dużo poświęca się podłogom oraz wylewkom stropowym. Pomiary wykonywane są bardzo szybko, dlatego takie badanie nie jest czasochłonne. Dobra wylewka nie powinna posiadać wewnątrz siebie wody. Tylko wtedy cement zwiążę w najmocniejszy z możliwych sposobów. Po wykonaniu odpowiedniego badania można stwierdzić, czy faktycznie dom nadaje się do oddania. Deweloperzy wiedzą, jak jest to ważne, ponieważ tylko tym sposobem mogą uniknąć niechcianych reklamacji. Im lepiej wykona się wylewkę, tym mniejsza szansa na to, że jest chociaż odrobinę wilgotna.

Wilgotność wylewki w Twoim przyszłym domu jest bardzo znacząca. Dlatego nie możesz zapomnieć o tym, by spytać dewelopera, czy wykonał takie badania. Jeśli się na to zdecydował, spokojnie można ustawić na pierwszym piętrze ciężką szafę lub nawet fortepian. Strop nie zawali się, a podłoga nie pęknie po mocniejszym uderzeniu. Chyba każdemu chodzi o to, by dom był naprawdę mocny i odpowiednio solidny.