Pracownicy z Ukrainy w firmie produkcyjnej

Pracownicy z Ukrainy w firmie produkcyjnej

20 stycznia 2019 Biznes i praca 0

W ostatnim czasie ciężko było mi znaleźć ludzi do pracy, a zlecenia napływały przez cały czas. Praca na produkcji nie należała do lekkich i mimo wielu pakietów socjalnych, ciężko było znaleźć ludzi na stałe. Podwyższyłem nawet stawki za godzinę, ale to nie przyniosło tak dużych efektów.

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy bez doświadczenia

zatrudnianie pracowników z ukrainyNie wymagałem doświadczenia, ponieważ byłem w stanie przeszkolić każdego pracownika i dlatego zacząłem zastawiać się, czy nie zatrudnić jakichś obcokrajowców. To było dość rozsądne rozwiązanie w mojej sytuacji a wiedziałem, że zatrudnianie pracowników z Ukrainy było dość powszechne nie tylko w mieście, ale całym kraju. Nie wiedziałem jak pozyskać samodzielnie takich pracowników, dlatego wybrałem się do agencji pracy, żeby tam uzyskać pomoc. Dobrze zrobiłem, ponieważ od ręki zaoferowano mi dwudziestu pracowników. Co prawda nie posiadali oni doświadczenia, ale to nie miało dla mnie znaczenia. Zamierzałem ich przeszkolić. Ludzie, których zatrudniłem w swojej firmie znali język polski na poziomie komunikatywnym, co zdecydowanie było wystarczające. Zatrudniłem wszystkich pracowników z Ukrainy w oparciu o umowę o pracę i odkładałem im wszystkie składki. Zaoferowałem korzystne warunki, które sprawiły, że pracownicy zostali u mnie już na stałe. Byli to bardzo pracowici ludzie, którzy mało chorowali i nigdy nie spóźniali się do pracy. Takich ludzi właśnie potrzebowałem i w końcu udało mi się ich znaleźć.

Po trzech latach w mojej firmie zatrudniałem już bardzo dużo obcokrajowców i wyrabiałem ze wszystkimi zleceniami. Znajomym z branży poleciłem zatrudnienie takich ludzi i mogłem poświadczyć osobiście, że było warto. Wielu z moich znajomych poszło w moje ślady i tak samo zrobili. Byli zadowoleni.