Przepuszczalność światła i termoizolacyjność płyt z poliwęglanu

Informacje o wszystkim

Przepuszczalność światła i termoizolacyjność płyt z poliwęglanu

7 października 2017 Budownictwo 0

Poliwęglan komorowy to materiał, który znajduje szerokie zastosowanie m.in. w ogrodnictwie. Wynika to z faktu, że to tworzywo sztuczne jest w stanie przepuszczać światło słoneczne. Poziom przepuszczalności światła jest tutaj bardzo duży i wynosi nawet 79 do 82%.

Prosty montaż i czas użytkowania płyt poliwęglanowych

poliwęglan komorowy 10mmDlatego z płyt poliwęglanowych tworzy się nowoczesne szklarnie czy modernizuje stare szklarnie przydomowe. Oprócz tego jest to też materiał tańszy niż tradycyjne szkło i zdecydowanie bardziej wytrzymały. Nic dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Konstrukcja poliwęglanu jest komorowa (jeśli chodzi o poliwęglan komorowy, bo wybrać można też płyty poliwęglanowe lite). Komorowa konstrukcja płyt poliwęglanowych sprawia, że stanowią one doskonały materiał termoizolacyjny. Taki poliwęglan komorowy 10mm może być montowany również jako ścianka działowa. Oczywiście zastosowań płyt poliwęglanowych jest znacznie więcej. Cechą charakterystyczną poliwęglanu jest to, że jest on bardzo lekki. Można go obrabiać nawet zwykłą piłką do metalu. Jednak dodatkowa obróbka bardzo rzadko jest potrzebna. Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo różnych płyt poliwęglanowych – mają one różne parametry (wielkość i grubość), a to sprawia, że każdy może wybrać poliwęglan dostosowany do konkretnego rodzaju prac. Płyty poliwęglanowe wyglądają bardzo estetycznie. Jeśli ktoś chce zbudować praktyczną, ale też ładną wizualnie szklarnię, powinien postawić właśnie na płyty z poliwęglanu.

Montowanie płyt poliwęglanowych także jest łatwe – wystarczy tutaj zastosować zwykłe wkręty farmerskie. Czas użytkowania płyt poliwęglanowych jest zazwyczaj bardzo długi – szacuje się, że wynosi on około 20 lat. Firmy zajmujące się sprzedażą płyt, udzielają także ok. 10-letniej gwarancji na ten materiał.