Przydatność przyczepki rowerowej

Informacje o wszystkim

Przydatność przyczepki rowerowej

26 września 2018 Turystyka i rekreacja 0

Żyjemy w czasach, gdy szczególnie ceniona jest aktywność fizyczna, zwłaszcza, jeśli propagujemy ją, aktywizując całą rodzinę. Kiedy w naszej rodzinie pojawia się małe dziecko, bardzo często nie widzimy możliwości uprawiania sportu, zwłaszcza przy udziale całej rodziny. Z tego też względu producenci akcesoriów dziecięcych proponują nam różne rozwiązania, które mogą nam pomóc w takiej sytuacji.

Przyczepki rowerowe dla aktywnych

przyczepka rowerowaJednym z rozwiązań, które cieszą się dużą popularnością są przyczepki rowerowe. Umożliwiają one zrealizowanie wycieczek rowerowych, w których udział – w sposób łatwy i bezpieczny – będzie mogło wziąć również małe dziecko. Przyczepka rowerowa jest sprzętem, który wyposażony jest w dwa koła, które są umiejscowione w stosunku do siebie równolegle w końcowej części wózka. W przedniej części wózek wyposażony jest w hak umożliwiający bezpieczne przymocowanie przyczepki do konstrukcji roweru. Wózek wykonany jest w taki sposób, by tworzył konstrukcję w pełni bezpieczną dla dziecka, a jednocześnie był dla niego miejscem wygodnym i przyjaznym. Ścianki wózka – który jest w pełni zabudowany – wykonane są z przezroczystej folii umożliwiającej dziecku swobodne obserwowanie świata mijanego podczas podróży. Dla wygody rodziców, przyczepki rowerowe wyposażone są – w swojej tylnej części – w ramę, która ułatwia prowadzenie przyczepki, kiedy nie jest ona zamocowana do konstrukcji roweru. Kierowanie przyczepką ułatwiają również podnoszone przednie kółka, których użyteczność zamienia przyczepkę w funkcjonalny wózek.

Przyczepki rowerowe mogą spełniać nie tylko rolę wygodnego miejsca podróży dla dziecka, kiedy chcemy zabrać je ze sobą w podróż rowerową. Konstrukcja większości przyczepek umożliwia również ich samodzielne wykorzystanie bez konieczności mocowania do ramy roweru, dzięki czemu możemy nasze dziecko zabrać w przyczepce na bezpieczny spacer po parku.