Recaro – bezpieczne foteliki dla dzieci

Recaro – bezpieczne foteliki dla dzieci

23 marca 2018 Handel i zakupy 0

W Polsce każdy dobrze wie, że dzieci (od niemowląt po wiek szkolny) mają obowiązek jazdy w foteliku samochodowym. Wielokrotne testy, ale niestety także wypadki, udowodniły, że foteliki nie są żmudnym przepisem, ale przede wszystkim chronią zdrowie i życie naszych pociech. Trzeba sprawić, aby jazda samochodem była bezpieczną przyjemnością.

Jak wybrać dobry fotelik dla dziecka?

recaro fotelik dla dzieckaNa rynku wybór fotelików dziecięcych jest ogromny. Największy błąd popełniają rodzice, którzy kupują fotelik z „drugiej ręki”. Ogłoszenia odsprzedaży kuszą przede wszystkim niższą ceną. Musimy pamiętać, że fotelik samochodowy zużywa się w ciągu kilku lat od zakupu, a odkupując go od kogoś nie wiemy ile lat był użytkowany i czy nie brak udziału w wypadku samochodowym. Mimo, że na wierzchu nie widać uszkodzeń, każde mikrouszkodzenie w środku ma wpływ na bezpieczną podróż. Na szczęście na rynku pojawiły się foteliki dostępne na każdą kieszeń – nowe, a co za tym idzie, bezpieczne. Recaro fotelik dla dziecka zaprojektował tak, by było mu wygodnie, a swoje bezpieczeństwo potwierdził testami zderzeniowymi. Do wyboru mamy kilkanaście rodzai fotelików, z różnych grup cenowych i w różnych przedziałach wagowych. Noworodki i niemowlęta muszą jeździć w przeznaczonych dla nich fotelikach od 0 kg, tyłem do kierunku jazdy, w pozycji półleżącej, a dla dzieci starszych możemy wybrać fotelik przodem do kierunku jazdy, zgodny z wagą dziecka, aż do 36kg.

Każdy zakup i zmiana fotelika powinna być przemyślana. To nie jego wygląd czy kolor świadczą o niezawodności, a dobre opinie na rynku i oceny w testach europejskich. Dziecko w foteliku musi czuć się wygodnie, a rodzice muszą mieć pewność, że wybór jakiego dokonali był najlepszy, ponieważ od tego zależy bezpieczna jazda malucha.