Rękaw foliowy w rolnictwie

Informacje o wszystkim

Rękaw foliowy w rolnictwie

20 września 2018 Wśród zieleni 0

Zapewnienie dobrej jakościowo paszy zwierzętom hodowlanym nie jest proste. Każde zwierze wymaga podawania innego pożywienia, które będzie wspomagało ich zdrowy wzrost i rozwój. W ofercie sklepów rolniczych można znaleźć wiele nowoczesnych pasz, jednak nic nie zastąpi zwierzakom sianokiszonki.

Rękaw foliowy do wytwarzania kiszonki

rękaw foliowy producentKisić można różne rośliny, najczęściej jest to kukurydza albo trawa. Po zbiorze umieszcza się je w jednym miejscu i tworzy półokrągły kopczyk różnej długości. Może on mieć nawet kilkadziesiąt metrów! Potem owy ,,pagórek” przykrywa się szczelnie rękawem foliowym, gdzie będzie zachodził proces fermentacji. Otrzymana pasza będzie wysokokaloryczna, dobrze przyswajalna, a przy tym naturalna. Zwierzęta nie zawsze są w stanie strawić rośliny w stanie surowym, a kiszonka jest lekkostrawna i bardziej im smakuje, szczególnie jeśli doda się do tego wysłodków buraczanych. Zwierzęta ją jedzące będą dobrze odżywione i dostarczy się im niezbędnych składników odżywczych. Jeśli chodzi o rękaw foliowy producent powinien zadbać o jego trwałość. Rękaw nie powinien się rwać, bo inaczej całość nie będzie szczelna, a proces fermentacji będzie zaburzony. Przedostawanie się do środka wody także nie jest pożądane. Obecność tlenu i wody sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, przez co pasza zamiast pomagać to będzie szkodzić zwierzętom. Rękaw foliowy pozwala na tanie i bezproblemowe uzyskanie paszy objętościowej, zdatnej do podawania zwierzakom przez cały rok.

Rękaw foliowy przydaje się wszędzie tam, gdzie hodowane są zwierzęta gospodarskie. Dzięki niemu stworzenie dobrej paszy jest szybkie i proste. Pamiętać należy, by rękaw był zrobiony z mocnego materiału, który nie będzie się rozrywał, ani przepuszczał powietrza ani wody opadowej.