Rękawice potrzebne przy odkażaniu ran

Informacje o wszystkim

Rękawice potrzebne przy odkażaniu ran

21 kwietnia 2018 Zdrowie i medycyna 0

Choruję na nieprzyjemną chorobę chirurgiczną. Na szczęście póki co mój stan jest stabilny, ale przez to choroba raz na jakiś czas powraca. Wtedy muszę udawać się do apteki i kupować zestaw lekarstw i akcesoriów potrzebnych do trudno gojących się ran. Najgorzej jest z wyborem rękawiczek.

Medyczne rękawice, które nie uczulają

rękawice medyczne niejałoweMam ten problem, że jestem sam i nikt mi nie może pomóc przy odkażaniu rany. Muszę sam działać. Problem jest też taki, że mam uczulenie na lateks, dlatego też problemem do jakiegoś czasu były rękawiczki medyczne lateksowe. Wiadomo, że aby odkazić ranę z wszelkich bakterii w sposób sterylny, nie wolno tego robić gołymi rękoma, ponieważ stan może się pogorszyć. Może dojść do zakażenia. Ja zawsze robiłem to w rękawiczkach, ale coś kosztem czegoś. Dostawałem na dłoniach egzemę, która nieprzyjemnie wyglądała. Skóra mnie bolała i była czerwona. Naczytałem się o tym w internecie. Okazało się, że różne sklepy internetowe oferują swoim klientom rękawice medyczne niejałowe, które są wskazane nawet dla alergików. Nic nie stało na przeszkodzie, abym spróbował odkażać rany właśnie takimi produktami. Rękawiczki kupiłem w dobrej firmie. Na początek jedną parę. Obawiałem się tego, że też będę po nich podrażniony. Na szczęście nic się nie stało. Można powiedzieć, że to są jedyne rękawice medyczne, których mogę używać! Dziś nie wyobrażam sobie innej opcji. Choroba na szczęście ustępuje a ja się czuję coraz lepiej. W zapasie mam jeszcze kilka par rękawiczek w razie jak będą potrzebne.

Podsumowując, nie żałuję że zainwestowałem w niejałowe rękawice, dzięki którym bezpiecznie mogę oczyszczać rany na skórze. Nie uczulają moich dłoni i nie powodują żadnego dyskomfortu. Cieszę, się że na współczesnym rynku są produkty dostępne tylko i wyłącznie dla alergików.