Renomowana firma utylizująca niewybuchy

Informacje o wszystkim

Renomowana firma utylizująca niewybuchy

17 maja 2019 Usługi 0

Przechowywanie materiałów wybuchowych, pochodzących ze starych magazynów wojskowych i schronów z czasów wojny często było naszym zadaniem. Jednak duże ilości takich pozostałości były niebezpieczne, gdyż groziły detonacją i poważną utratą zdrowia, a nawet życia. Dlatego też, zawsze staraliśmy się materiały zarejestrowane zutylizować.

Sprawna utylizacja materiałów wybuchowych

firma saperskaNiewybuchy i pozostałości po broni i amunicji musiały być składowane w magazynie broni do czasu skatalogowania i rejestracji wszystkich elementów znalezionego arsenału, jednak często zajmowało to bardzo dużo czasu, co powodowało gromadzenie się takich pozostałości w magazynie broni. Z tego powodu, natychmiast po wprowadzeniu do katalogu wszystkich pozycji, ich utylizacją zajmowała się profesjonalna firma saperska, działająca w naszej okolicy. Mimo iż trafiały do nas tylko znaleziska z terenu miasta, było ich dość dużo, więc saperzy zwykle musieli dokonywać utylizacji przez kontrolowaną detonację hurtowo, a zwykle odbywała się ona na lokalnym poligonie wojskowym. Na nasze szczęście, nie było potrzeby interwencji na miejscu, gdyż podstawowym zabezpieczeniem zajmowali się głownie saperzy policyjni, aczkolwiek czasem zdarzało się iż szczególnie niestabilne, czy uszkodzone materiały wybuchowe zostały pominięte podczas kontroli. W takich przypadkach, saperzy zabezpieczali owe materiały, czy to poprzez neutralizację substancji zapalnych czy przez mechaniczne unieszkodliwienie mechanizmu zapalającego.

Oczywiście, najbardziej niestabilne pozostałości, stwarzające największe zagrożenie mogły zostać przez saperów zdetonowane na miejscu. Dysponowali oni bowiem pojazdem pancernym ze wzmocnioną przestrzenią transportową, odporną na efekty eksplozji nawet najsilniejszych materiałów wybuchowych.