Samodzielny montaż bramy garażowej

Informacje o wszystkim

Samodzielny montaż bramy garażowej

23 czerwca 2018 Budownictwo 0

 

Czasami wydaje się nam, że aby coś zrobić, potrzebujemy specjalisty. Niektóre rzeczy wydają nam się skomplikowane, jednak nie są takie, gdy się temu przyjrzymy. Tak jest z montażem bram garażowych. Myślę, że z pewnością dasz sobie radę, jeśli przeczytasz kilka artykułów i wykonasz dokładne pomiary szyny montażowej. Zachęcam do spróbowania.

Jak zamontować bramę do garażu?

montaż bram garażowychJeśli brama ma się otwierać do góry, masz do czynienia z jednym z najprostszych mechanizmów. Montaż bram garażowych musisz zacząć od zmierzenia szyny, która otrzymałeś wraz z bramą. Powinieneś przykręcić ją do sufitu garażu, tak, aby uchwyt bramy mógł swobodnie się po niej poruszać. Zazwyczaj korzysta się przy tym z czterech śrub gwintowanych o średnicy szesnastu milimetrów. Jest to pierwszy etap montażu. Dostaniesz cztery listwy, które producent wycina na wymiar. Można powiedzieć, że są to framugi dla Twojej bramy. Przykręć je, pamiętając, że listwa, na której znajduje się mechanizm przesuwny, musi znajdować się u góry. Framuga o najmniejszej grubości powinna znaleźć się na dole. Teraz musisz wpasować rolkę z uchwytu do szyny, a następnie podpiąć mechanizm do zasilania. Jeśli to zrobiłeś, przechodzisz do ostatniego etapu, jakim jest montaż bramy. Powinieneś osadzić ją w górnych zawiasach. To one będą odpowiedzialne za przesuwanie się bramy. Przed montażem nałóż w to miejsce smar do silników lub podobną, oleistą substancję.

Nie możesz zapomnieć o konserwacji niektórych elementów bramy. Już po pierwszym roku wymień smar w zawiasach oraz naoliw szynę. Sprawdź, czy listwy dobrze się trzymają. W razie potrzeby śmiało możesz dodać kilka śrub. Polecam Ci stosowanie impregnatów do materiałów wykonanych z metalu, ponieważ unikniesz wszelkiej rdzy oraz korozji na bramie.