Sprawdzone promienniki podczerwieni

Informacje o wszystkim

Sprawdzone promienniki podczerwieni

27 lutego 2019 Dom i ogród 0

Za każdym razem gdy zbliża się zima wraca temat ogrzewania. Nie da się ukryć, że dla wielu Polaków jest to kwestia bardzo istotna bowiem ogrzewanie czasami potrafi pochłaniać bardzo duże ilości gotówki. Szukając sprawdzonego i godnego polecenia rozwiązania związanego z ogrzewaniem natrafiłem kiedyś na urządzenia jakimi są promiennik na podczerwień. O dziwo urządzenia te spisują się fantastycznie i cieszą się coraz większym uznaniem.

Skuteczne ogrzewanie promiennikami

promiennik podczerwieniPodczerwień jest znana ludzkości w zasadzie od bardzo dawna. Początkowo była ona jednak wykorzystywana głównie w laboratoriach fizycznych i chemicznych. Po bardzo dokładnych testach okazało się, że promiennik podczerwieni może świetnie sprawdzić się do ogrzewania ludzkiego organizmu. Na dzień dzisiejszy ogrzewanie podczerwienią jest bardzo popularne. Idealnie spisuje się ono zarówno w przypadku domów o bardzo dużej powierzchni użytkowej jak również w przypadku małych mieszkań. Właściciele domów często inwestują w kilka lub nawet kilkanaście paneli. Jeden panel najczęściej dysponuje mocą 700W. Niemniej jednak nie należy się obawiać kosztów bowiem możemy tak spersonalizować nasz system grzewczy, że promiennik podczerwieni będzie się włączał tylko wtedy gdy zajdzie taka potrzeba. Na specjalnym sterowniku cyfrowym będziemy mogli ustalić temperaturę jaka ma być w pomieszczeniu. Za jej kontrolowanie będzie odpowiadał termostat, który jest obecny przy każdym promienniku.

Rodzaj ogrzewania, o którym mowa jest dodatkowo bardzo wydajny. Jakiś czas temu przeprowadzony został test, który miał za zadanie sprawdzić wydajność promienników. W dość dużym domu temperatura wynosiła 16 stopni Celsjusza. Natomiast po uruchomieniu promienników zdecydowano że pożądana temperatura ma wynosić 21 stopni. W ciągu zaledwie 1,5h taka wartość została osiągnięta.