Sprzęt filmowy na wynajem

Informacje o wszystkim

Sprzęt filmowy na wynajem

8 czerwca 2019 Film i fotografia 0

Produkcja filmowa wiąże się z tym, że trzeba posiadać odpowiedni sprzęt do nagrywania, rozjaśniania, a także do udźwiękowienia. W Warszawie jest wiele wypożyczalni, które zajmują się wynajmem sprzętu na bardzo korzystnych warunkach. Jeżeli tworzymy swój pierwszy film, możemy zdecydować się na dość niedrogi wynajem, bo będzie dla nas bardziej korzystne, niż zakup nowego sprzętu. Jest on kosztowny.

Wynajem sprzętu filmowego

wynajem sprzętu filmowego w WarszawieTrzeba wiedzieć, co chcemy dokładnie wynająć. Przede wszystkim powinny to być kamery. Na profesjonalnym planie powinny być co najmniej trzy kamery, jednak zdarza się, że jest nawet piętnaście. Wszystko zależy od tego, jak profesjonalna jest produkcja. Wynajem sprzętu filmowego w Warszawie to bardzo dobry pomysł. Poza kamerami znajdziemy tam sprzęt od robienia właściwego oświetlenia. Są to wszelkiego rodzaju lampy kierunkowe, które mogą się automatycznie dostrajać, przez co postacie i sceneria zostanie właściwie doświetlona. Do tego dochodzi sprzęt do nagrywania dźwięków. Są to mikrofony kierunkowe, które często widać na planie filmowym, jak zwisają one nad aktorami. Poza tym mogą być też mikrofony, które normalnie wpina się w ubrania. Dzięki nim faktycznie o wiele lepiej jest słychać aktorów na planie. To bardzo ważne, aby aktorzy, którzy są na planie mieli dostęp do takich mikrofonów, ponieważ polepsza to jakość filmu.

Wynajem sprzętu filmowego to bardzo dobry pomysł, ponieważ dzięki temu nie ma problemów z tym, że musimy zakupić drogi sprzęt aby nagrać film. Nie mówimy tutaj tylko o filmach fabularnych, lecz również o filmach korporacyjnych i wielu innych, takich jak reklamowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę z filmem. Wszystko zależy od konkretnej wypożyczalni.