Suchy lód – jak powstaje?

Informacje o wszystkim

Suchy lód – jak powstaje?

7 lipca 2019 Usługi 0

Czyszczenie suchym lodem, to rodzaj mycie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Mówi się również o tym, że dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy wyczyścić nawet naprawdę delikatne materiały i nie narazimy ich na zniszczenie. Mycie to przebiega bez użycia detergentów, a więc może być naprawdę delikatne.

Co myć suchym lodem?

mycie suchym lodemJeśli chodzi o mycie suchym lodem, to cała procedura nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się wydawać. Suchy lód to nic innego jak dwutlenek węgla jednak w formie stałej. Dzięki użyciu tej technologii, nie musimy wcale demontować poszczególnych części, aby usunąć zabrudzenia. Mycie suchym lodem bardzo często wykorzystywane jest do czyszczenia linii produkcyjnych. Zdarza się również, że takie mycie jest traktowane jako część procesu technologicznego. W takim wypadku firma musi dysponować swoją maszyną do wytwarzania suchego lodu. Ciekawostką jest fakt, że suchy lód, który wykorzystujemy do mycia, dzięki procesowi sublimacji, przechodzi od razu w stan gazowy. Dzięki temu podczas wykonywania czyszczenia, nie są wytwarzane żadne ścieki. To dlatego mycie to możemy wykorzystać przy wielu częściach, a także w wielu miejscach. W jaki sposób działa suchy lód na czyszczoną powierzchnię? Jest to jedynie działanie powierzchniowe. Suchy lód, który uderza o brud sprawia, że on zamarza. Suchy lód potrafi wniknąć w mikropory, a następnie ulega on rozprężeniu. To właśnie dzięki temu zjawisku, drobinki brudu zostają oderwane od czyszczonej powierzchni.

Jeśli zamierzamy kupić urządzenie do czyszczenia suchym lodem, musimy zdać sobie sprawę z tego, że wybór wcale nie będzie taki prosty. Urządzenia różnią się od siebie głównie sposobem podawania suchego lodu do węża. Bardzo ważna jest częstotliwość, z jaką klient będzie korzystał z urządzenia. Jeśli miałoby być to raz na miesiąc lub nawet rzadziej, to usługa opłaci się bardziej.